Zaloguj się

Ratując Pana Banksa

Premiera: 24 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Na prośbę swoich córek Walt Disney obiecuje zrealizować film na podstawie „Mary Poppins”, ich ulubionej książki autorstwa P. L. Travers. Aby zapewnić sobie prawa do ekranizacji, musi pozyskać przychylność surowej i bezkompromisowej pisarki, która nie zamierza patrzeć, jak jej książka jest poddawana dotkliwym przeróbkom w trybach hollywoodzkiej machiny. W miarę spadku sprzedaży powieści i pogarszania się sytuacji finansowej, Travers godzi się pojechać do Los Angeles, aby wysłuchać planów adaptacji. W 1961 Walt Disney, uzbrojony w oszałamiające storyboardy i radosne piosenki braci Sherman, staje przed pisarką, do której nie przemawiają pomysły amerykańskiej ekranizacji. Producent bezradnie obserwuje, jak upragnione prawa do książki zaczynają wymykać mu się z rąk...
2 stycznia 2014 (17:52)

Zniewolony. 12 Years A Slave

Premiera: 31 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność.
2 stycznia 2014 (17:31)

Ja, Frankenstein

Premiera: 24 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Adam, potwór stworzony przez doktora Frankensteina, od ponad 200 lat żyje samotnie, kryjąc swoją tożsamość przed ludźmi. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, broni naszego gatunku przed zakusami istot rodem z najgorszych koszmarów. Nieoczekiwanie i wbrew swojej woli zostaje uwikłany w odwieczną wojnę pomiędzy dwoma klanami nieśmiertelnych. Obie frakcje chcą odkryć sekret jego zmartwychwstania, by dzięki niemu zdobyć kontrolę nad armią żywych trupów.
2 stycznia 2014 (17:30)

Niebiańskie Żony Łąkowych Maryjczyków

Premiera: 17 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Maryjczycy to ostatni autentyczni poganie w Europie. Ofiary składane w cieniu nuklearnych reaktorów, nagie ciała kobiet nabrzmiałe płodnością, rytualne akty rozdziewiczania. I nawet jeśli takich obrazów brakuje w filmie, to cała reszta jest więcej niż zadowalająca. Na ów maryjski Dekameron składa się 26 opowieści o różnej długości, których bohaterkami są kobiety o imionach rozpoczynających się na „O”. Czego tu nie ma: martwi wstają z grobów, święte drzewa karzą, leśny duch domaga się seksu, a waginy przemawiają własnym głosem! Erotyka fantastycznie splata się z folklorem, rytuały i wierzenia przenikają postsowieckie blokowiska oraz wsie jak sprzed wieków.
28 grudnia 2013 (9:03)

Gwiazd Naszych Wina

Premiera: 6 czerwca 2014
Opis dystrybutora
Wzruszająca opowieść o miłości śmiertelnie chorej dziewczyny i niezwykłego chłopaka, którzy poznają się podczas spotkania grupy wsparcia dla młodzieży i postanawiają rzucić wyzwanie przeznaczeniu.
25 grudnia 2013 (12:36)

Tajemnica Filomeny

Premiera: 21 lutego 2014
Opis dystrybutora
Filomena Lee jest prostą, religijną Irlandką zaczytującą się w tanich romansidłach, Martin Sixsmith – błyskotliwym dziennikarzem śledczym tropiącym polityczne skandale. Tych dwoje wszystko dzieli, łączy jedynie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które dręczy Filomenę od lat. Ich wspólna podróż zaczyna się w Opactwie Roscrea, do którego pięćdziesiąt lat wcześniej odesłano Filomenę, by odpokutowała hańbę, jaką okryła siebie i rodzinę.
25 grudnia 2013 (12:26)

Pod Mocnym Aniołem

Premiera: 17 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.
25 grudnia 2013 (12:16)

Zimowa Opowieść

Premiera: 14 lutego 2014
Opis dystrybutora
Zimowa opowieść opowiada historię, która dzieje się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem.
25 grudnia 2013 (12:14)

Lego Przygoda

Premiera: 7 lutego 2014
Opis dystrybutora
Pierwszy pełnometrażowy film kinowy przedstawiający świat klocków LEGO opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niezwykłej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana - misję, do której Emmet jest absolutnie i kompletnie nieprzygotowany.
25 grudnia 2013 (12:11)

American Hustle

Premiera: 31 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Film opowiada historię błyskotliwego oszusta Irvinga Rosenfelda, który wraz z partnerką i kochanką, brytyjką Sydney Prosser zostaje zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso. DiMaso wciąga parę w równie niebezpieczny, co pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii. Zapalczywy polityk z New Jersey, Carmine Polito, tkwi w samym środku działań prowadzonych przez oszustów i agentów federalnych. Rosalyn, to nieprzewidywalna żona Irvinga. I to właśnie Rosalyn może być osobą, która sprawi, że cały świat władzy runie jak domek z kart.
25 grudnia 2013 (11:27)

Piłkarzyki Rozrabiają

Premiera: 31 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Nikt nie rodzi się mistrzem, ale każdy (z małą pomocą) może nim zostać! Kiedy niepozorny chłopiec będzie musiał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej Kosmosem, pomocną dłoń podadzą mu piłkarzyki! Figurki z jego ukochanej gry ożyją i stworzą drużynę, która rozegra decydujący mecz o przyszłość miasteczka. Dzięki małym, ale niezwykle rozgadanym i żywiołowym graczom chłopiec pozna siłę przyjaźni i współpracy, a także w końcu będzie musiał… dorosnąć. Czy zespół, który zbierze, będzie miał szansę wygrać z zawodowcami? Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!
25 grudnia 2013 (11:07)

Długie I Szczęśliwe Życie

Premiera: 10 stycznia 2014
Opis dystrybutora
W północno-zachodniej Rosji urzędnicy zaczynają wykupywać działki od okolicznych właścicieli ziemskich. Dla Sashy to szansa na ucieczkę od życia na farmie ziemniaków i przeprowadzkę do miasta, gdzie czekałoby go życie u boku Anny. Kiedy jednak umowa z rządem zostaje domknięta, nad farmami zaczyna się unosić widmo zniszczenia ziemi pielęgnowanej przez kolejne pokolenia. Mieszkańcy wsi nagle decydują się na protest. Przekonują Sashę, żeby został liderem demonstracji, której celem ma być walka o przetrwanie oraz zachowanie tradycji. Sasha postanawia dać z siebie wszystko, by im pomóc.
25 grudnia 2013 (10:55)

Smak Życia 3, Czyli Chińska Ukladanka

Premiera: 3 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Xaviera, Wendy, Martine i Isabelle połączyło studenckie życie i wspólne mieszkanie. Po szalonym czasie w Barcelonie, podróżach do Londynu, Moskwy, Paryża i Sankt Petersburga tym razem bohaterowie kultowej serii spotkają się w pulsującym energią, wielokulturowym Nowym Jorku. Za oceanem Xavier zostanie biologicznym ojcem dziecka zaprzyjaźnionej pary lesbijek. Ożeni się z amerykańską Chinką, żeby mieć prawo do spotkań ze swoimi dziećmi, które zamieszkały razem z matką i jej nowym mężczyzną na Manhattanie. Tam również na nowo zakocha się w swojej pierwszej miłości Martine, która przyjedzie do Nowego Jorku przeprowadzić prezentację dla azjatyckiego koncernu.
25 grudnia 2013 (10:37)

Molier Na Rowerze

Premiera: 17 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu Mizantrop Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku przez wuja. Stał się typowym mizantropem, a w dodatku nie chce wracać do przeszłości, ma dosyć aktorstwa i pali wszystkie scenariusze, które tylko dostanie. Valence nie daje za wygraną. Jest przekonany, że Tanneur idealnie pasuje do roli Alcesta i postanawia zrobić wszystko, aby ten zagrał w przedstawieniu.
18 grudnia 2013 (17:46)

Hannah Arendt

Premiera: 24 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Biograficzna opowieść o Hannah Arendt, niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku. Praca nad reportażami dla „New Yorkera” z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna doprowadziła do sformułowania jej słynnej tezy o „banalności zła”. Film koncentruje się na tym procesie oraz kontrowersjach wywołanych przez książkę Arendt.
18 grudnia 2013 (17:21)

Pod Mocnym Aniołem

Premiera: 17 stycznia 2014
Opis dystrybutora
Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.
18 grudnia 2013 (17:07)