Zaloguj się

Księżna

Premiera: 9 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Księżna Georgiana Cavendish wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire. Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego sprawiły, że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Greya. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Spirit - Duch Miasta

Premiera: 9 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Miasto Central City nigdy nie zasypia. Na jego ulicach nie milknie krzyk, nie ustaje terror. Były policjant Denny Colt postanawia wymierzyć sprawiedliwość i ukarać tych, którzy sieją zło. Pozoruje swoją śmierć, by powrócić jako Spirit – Duch Miasta. Jego największym wrogiem jest nieobliczalny bandyta, Octopus, który zamierza podarować kryminalistom prawdziwą nieśmiertelność. Nocami ulice miasta stają się miejscem bezwzględnej walki dobra ze złem. Na drodze mściciela pojawią się piękne i niebezpieczne wojowniczki: Silken Floss, Plaster of Paris i Lorelei. Jego tropem podąża tajemnicza złodziejka diamentów, Sand Saref. To miłość jego życia, która przeszła na stronę zła. Czy on ocali ją zanim ona go zabije?

W Cieniu Chwały

Premiera: 9 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Czterech nowojorskich policjantów ginie w zasadzce. Pragnąc powstrzymać zabójców i przeciwstawić się wzbierającej fali domysłów i podejrzeń, komendant policji śledczej na Manhattanie, Francis Tierney Senior prosi syna, detektywa Raya Tierneya, o poprowadzenie śledztwa. Ray, choć niechętnie, zgadza się przejąć dochodzenie w sprawie śmierci funkcjonariuszy, którzy podlegali służbowo jego bratu, Francisowi Tierneyowi Juniorowi oraz ściśle współpracowali z jego szwagrem, Jimmym Eganem. Pozory wskazują, że rutynowa obława na handlarzy narkotyków – wskutek zrządzenia losu – nieoczekiwanie zakończyła się tragedią. Tymczasem im dłużej Ray zajmuje się śledztwem, tym bardziej jest przekonany, że ktoś musiał uprzedzić przestępców o planowanym nalocie. Ktoś z wewnątrz, zdrajca w szeregach policji.

Dzień, W Którym Zatrzymała Się Ziemia

Premiera: 16 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Doktor Helen Benson, poznaje Klaatu - kosmitę usiłującego ostrzec Ziemian przed katastrofą. Gdy władze odmawiają Klaatu spotkania z przedstawicielami ONZ i traktują go jak wroga, Helen i jej pasierb dowiadują się, że nie ma on złych zamiarów. Od doktor Benson zależy los całej planety – musi przekonać przybysza, że Ziemianie zasługują na to, by ich ocalić. Pytanie brzmi, czy nie jest już na to za późno. Ludzie od dawna zastanawiają się, czy istnieje życie pozaziemskie. Literatura i filmy science-fiction to nie tylko rozrywka, ale i próba odpowiedzi na to pytanie. Również rozwój technologii zmierza w pewnym stopniu do tego, by rozwikłać tę kwestię.

Gomorra

Premiera: 16 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Władza, pieniądze i krew – oto wartości, z którymi mieszkańcy prowincji Neapolu i Caserty stykają się każdego dnia. Nie mają wyboru, muszą podporządkować się zasadom, jakie narzuca system - Camorra. Niewielu z nich może myśleć o normalnym życiu. Pięć historii zostało splecionych w tym drastycznym scenariuszu, osadzonym w okrutnym i pozornie fikcyjnym świecie, który jest głęboko zakorzeniony w rzeczywistości.

Milczenie Lorny

Premiera: 16 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Lorna jest mieszkającą w Belgii emigrantką z Albanii. By stać się prawowitą obywatelką Europy, dziewczyna zawarła fikcyjne małżeństwo z Claudym, narkomanem i życiowym nieudacznikiem. Przed Lorną kolejne małżeństwo – kolejnym mężem dziewczyny ma być bogaty Rosjanin. Plan jest prosty i misternie obmyślony – Claudy ma umrzeć z przedawkowania, a Lorna jako wdowa będzie mogła wejść w kolejny układ. Nad wszystkim czuwa Fabio, pozornie taksówkarz, a faktycznie szef gangu. Mąż Lorny wbrew oczekiwaniom mafii wcale nie chce się zaćpać i prosi bohaterkę o pomoc w wyjściu z nałogu. Między nim, a główna bohaterką rodzi się subtelna więź. Claudy otrzymuje od dealerów skażony towar i umiera. Zaczyna się śledztwo i walka bohaterki z sytuacją, w której się znalazła. Cel, który miała – założenie knajpy z ukochanym Sokolem, idzie w kąt, bo ile można zrobić dla pieniędzy, i czy cel uświęca środki? Są przecież granice, których nie można przekraczać.

Spotkanie

Premiera: 16 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Znużony codziennością Walter Vale, wykładowca akademicki z Connecticut, w zaskakujących okolicznościach spotyka na swojej drodze parę młodych imigrantów. Tarek i jego dziewczyna Zainab wynajmują nielegalnie jego mieszkanie w Nowym Jorku. Walter godzi się jednak, aby pozostali jego gośćmi, dopóki nie znajdą nowego domu. Tak rozpoczyna się znajomość, która dla pogrążonego w rutynie profesora stanie się inspiracją do zmiany dotychczasowego życia. Dla pary imigrantów znajomość z Walterem będzie miała równie przełomowe skutki. Zrodzi się między nimi przyjaźń, która pozwoli aresztowanemu wkrótce przez urząd imigracyjny Tarekowi przetrwać najtrudniejsze chwile odosobnienia. Profesor poznaje matkę Tareka, z którą wspólnie spędzony czas okaże się cennym prezentem od losu.

Transporter 3

Premiera: 16 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Frank Martin otrzymuje zlecenie od Roberta Kneppera – ma dostarczyć bez zbędnych pytań nietypową przesyłkę, którą jest córka ukraińskiego urzędnika. Trasa z Marsylii do Odessy stanie się pasmem niewiarygodnych pościgów i zaskakujących zwrotów akcji.

Gry Wojenne

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Bohaterem filmu jest pułkownik Ryszard Kukliński (pseudonim Jack Strong). Jak sam mówił, a strona amerykańska potwierdziła, w latach 1972-1981 przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron najbardziej tajnych dokumentów Układu Warszawskiego. To historia zdolnego planisty i stratega, który nie tylko poznaje strategiczne założenia Układu Warszawskiego lat siedemdziesiątych – on je sam planuje. Amerykanie mówią o nim - bohater, Rosjanie - zdrajca, Polacy są podzieleni. Film jest wynikiem blisko pięcioletniej pracy reżysera i ekipy filmowej, dzięki której w filmie wypowiadają się najważniejsi świadkowie działalności pułkownika Kuklińskiego z USA, Rosji i Polski. Wielu z nich po raz pierwszy zasiadło przed kamerami. W filmie prezentowane są również unikalne dokumenty dotyczące sprawy pułkownika oraz okresu, w którym działał, odtajnione przez twórców filmu.

Obywatel Milk

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Milk przeprowadził się do San Francisco w 1972 roku i zamieszkał w Eureka Valley – Castro. Milk i Scott Smith otworzyli tu sklepik zwany Castro Camera. Skromny zakład fotograficzny stał się bardziej centrum spotkań, niż dochodowym interesem. Jako właściciel małej firmy Milk przekształcił lokalną izbę handlową. Dlatego zaczął być znany pod wymyślonym przez niego samego pseudonimem burmistrz ulicy Castro. Był też głównym twórcą dorocznych letnich targów ulicznych na Castro, na które zjeżdżali ludzie z całego miasta. Allan Baird, reprezentant jednego z największych w Ameryce związków zawodowych, prowadził bojkot wielkiego browaru Coors zarzucając mu nieuczciwe praktyki wobec pracowników. Zwrócił się do Harvey’a Milka z prośbą o wsparcie bojkotu przez społeczność homoseksualistów.

Opowieści Na Dobranoc

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Skeeter Bronson pracuje w hotelu, który kiedyś był własnością jego rodziny. Niestety obiecane mu stanowisko dyrektora obejmuje jego rywal Kendall. Wieczorami sfrustrowany Skeeter opiekuje się dwójką dzieci swojej siostry Wendy. Rekompensuje sobie życiowe niepowodzenia, korzystając ze swej bujnej wyobraźni. Opowiada dzieciom na dobranoc niezwykłe historie, obsadzając w najdziwniejszych rolach ludzi ze swojego otoczenia. Swój udział w wieczornych zabawach w fantazjowanie ma także ulubiona świnka morska dzieci, Bugsy. Wkrótce okazuje się, że opowieści Skeetera w tajemniczy sposób przenikają do jego życia – wraz z szalonymi pomysłami dzieciaków, które z entuzjazmem dokładają do niesamowitych historii Skeetera swoje trzy grosze. I tak opowieści na dobranoc stają się rzeczywistością, wywracając do góry nogami dosłownie wszystko!

Opór

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom udaje się schronić w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Tam stoczą dramatyczną walkę z hitlerowcami. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze powoli rozchodzi się, ich szeregi zasilają kolejni uciekinierzy – mężczyźni i kobiety, dzieci oraz starcy, którzy zrobią wszystko, aby wywalczyć choćby chwilę wolności. Tewje obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus, który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci - Asael stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty, która ich połączy, pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.

Sezon Na Misia 2

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Elliot jest po poroże zakochany w Gizeli, ale nie tak szybko staną przed ołtarzem – Pan Kabanos zostaje porwany, a oprawcy chcą go zwrócić właścicielom. Zwierzęta muszą przeprowadzić akcję ratunkową i dowiadują się, że kanapowce są ich największym wrogiem. Porywaczom przewodzi pudel Fifi, ale przyjaciele Pana Kabanosa nie dadzą za wygraną. Czy pudel pokona ważącego czterysta pięćdziesiąt kilogramów niedźwiedzia? Czy Elliot ożeni się z Gizelą?

Underworld: Bunt Lykanów

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Genetyczny przypadek zakłócił równowagę sił: samica wilkołaka uwięziona przez Wampiry urodziła, wydawałoby się, ludzkie dziecko. Był to Lucian – pierwszy Lykan, który miał moc przyjmowania postaci człowieka lub bestii. Linia krwi Luciana została wykorzystana przez przywódcę Wampirów, Viktora, do stworzenia zupełnie nowej rasy niewolników. Córka Victora, Sonja, w tajemnicy przed ojcem zakochuje się w Lucianie, ale ich romans musi pozostać w ukryciu. Z pomocą Sonji, Lucianowi udaje się wraz z innymi Lykanami wydostać z lochów Wampirów. Nie chcąc jednak opuścić ukochanej, młody człowiek zbiera armię składającą się ze zbiegłych Lykanów, niewolników i wilkołaków i wraca, aby zmierzyć się z Wampirami i uwolnić Sonję. Atak na zamek doprowadza do wybuchu wojny między rasami, która potrwa wieki.

400 Batów

Premiera: 30 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Akcja obrazu rozgrywa się w Paryżu. Bohaterem jest 13 letni Antoine Doinel. Chłopiec niespecjalnie pasuje do otaczającej go rzeczywistości. Jest wrażliwy, pochopny, zagubiony. Wciąż popada w tarapaty, niespecjalnie bawi go szkoła, nie przepadają za nim nauczyciele. Także w domu nie znajduje zrozumienia - matka pochłonięta jest sobą, a ojczym samochodami. Żadne z nich nie zauważa, że tuż obok nich kształtuje się żądna przygód, pragnąca wolności, bogata osobowość. Chłopiec pozostawiony sam sobie myśli o niebieskich migdałach. Świat go woła. Ciąg niefortunnych zdarzeń sprawia, że Antoine postanawia zmienić swoje życie. Rzuca szkołę i ucieka z domu. Największym marzeniem chłopca jest podróż nad morze.

Droga Do Szczęścia

Premiera: 30 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Frank i April Wheelerowie z czasem obserwują, że stają się dokładnie tacy, jakimi nigdy nie chcieli być: Frank – ustatkowany facet z rutynową robotą, którego niepokorny charakter gdzieś niepostrzeżenie zniknął; April – niezbyt szczęśliwa pani domu spragniona spełnienia i pasji – typowa amerykańska rodzina ze swoimi marzeniami. Zdeterminowana, żeby odmienić ten los, April podejmuje śmiały plan rozpoczęcia wszystkiego od nowa – porzucenia wygodnego życia w Connecticut i postawienia wszystkiego na jedną kartę, którą ma być życie w Paryżu. Kiedy jednak plan ten wprowadzony zostaje w życie, każde z małżonków zostaje popchnięte do zachowań ekstremalnych – jedno do ucieczki, jakikolwiek nie byłby koszt takiego postępowania, drugie do uratowania wszystkiego co razem osiągnęli i zbudowali, również za wszelką cenę.

Hanami - Kwiat Wiśni

Premiera: 30 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Rudi i Trudi są niczym stare drzewa. Czas rozkwitu ich wieloletniego związku przypadł zapewne na okres wychowywania trójki dzieci. Ale one są już dorosłe. Teraz rytm dni w tym małżeństwie odmierzają małe rytuały. Nagła śmierć żony uświadamia Rudiemu, że poświęciła ona swoje pasje i marzenia, aby żyć u jego boku i wspierać rodzinę. Mężczyzna wyrusza w podróż do Japonii, gdzie mieszka ich syn Karl, prowadzący w Tokio zapracowane życie. Pod nieobecność syna, Rudi w swetrze żony wyrusza na kolejne wyprawy w nieznany i niezrozumiały labirynt tokijskiej metropolii. Trudi zawsze marzyła o podróży do Japonii - Rudi spełnia jej marzenie.

Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny

Premiera: 30 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Kiedy Kostek spotyka Lunę, nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego drugą połówką pomarańczy. Ona jest instruktorką brutalnej sztuki walki krav-maga, on - kompozytorem muzyki sakralnej. Ją fascynuje ruch feministyczny, on pochodzi z katolickiej rodziny. Ona – po wieloletnim romansie z żonatym dziennikarzem telewizyjnym Norbertem Plesicą - związana jest z przywódczynią polskich feministek Klarą Rojek, on – po fiasku narzeczeństwa z reżyserką dźwięku Kasią – trwa w samotności. Wydaje się, że tych dwoje nie ma żadnych szans, by kiedykolwiek być ze sobą. Jednak los splącze ich historie w tak zwariowany sposób, że niemożliwe stanie się możliwe. Czy Luna i Kostek będą umieli to wykorzystać?