Zaloguj się

Filmy polskie

Dzieci Ireny Sendlerowej

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Film opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta. Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom – Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom Sendlerowej możliwe stało się bezpieczne wyprowadzenie z getta około 2500 dzieci, które umieszczone zostały w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Prawdziwa tożsamość uratowanych była przez Irenę systematycznie odnotowywana na maleńkich kartkach ukrytych w słoiku zakopywanym w ogrodzie.

Magiczne Drzewo

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Burza powaliła olbrzymi, stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie nie znali jego mocy i zrobili z drzewa setki przedmiotów. W każdym ukryła się cząstka magicznej siły. Wysłano je do sklepów i od tego dnia na całym świecie zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy. Do domu pewnej rodziny trafia czerwone krzesło, które potrafi chodzić, latać i spełniać pragnienia tych, którzy na nim siedzą. Nieopatrznie wypowiedziane życzenie powoduje, że rodzice wyjeżdżają do pracy za granicę, oddając dzieci do domu upiornej ciotki. Dzieci zmieniają ciotkę w małą dziewczynkę i wyruszają na pełną niesamowitych zdarzeń wyprawę, aby odnaleźć rodziców.

Ostatnia Akcja

Premiera: 11 września 2009
Opis dystrybutora
Czy uczucie do jaja wartego 18 milionów dolarów może doprowadzić gang mecenasa Szaro za kraty? Kim tajemnicza pułkownik Dowgird steruje z tylnego siedzenia? Jak rozbić układ? O tym wie Małolat, który w obronie zastraszonej przez gangsterów rodziny, organizuje grupę wsparcia. Wybiera spośród najlepszych: jego ludzie przeszli przez niejedno piekło. Teraz muszą zastawić pułapkę i Szaro zrobić na szaro. Z jajem.

Balladyna

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Gwiazda nowojorskiego komisariatu detektyw Ribb prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Podązając za śladami natrafia na kolejne ofiary, powiększa się też lista podejrzanych sięgając prominentnych polityków. Pytanie Kto tego dokonał? zamienia się na Któż tego nie zrobił? Miłość, romans, zdrada i śmierć mieszają się w dusznych oparach Manhattanu.

Enen

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Wrocław, 1997. Do miasta zbliża się wielka powódź, trwa ewakuacja szpitali. Młody psychiatra Konstanty Grot odprowadza do autobusu katatonicznego pacjenta, Pawła Płockiego. Gdy autobus rusza, pacjent żegna lekarza charakterystycznym gestem – takim samym, jak zmarły niedawno ojciec doktora. Poruszony Kostek postanawia dowiedzieć się czegoś o Płockim, ale jego teczka z dokumentacją medyczną jest prawie pusta. Próba określenia tożsamości chorego spotyka się z obojętnością reszty personelu, próbującego ogarnąć wywołany powodzią chaos. Żona Konstantego, Renata, jest utalentowaną wiolinistką, grającą na altówce w kwartecie często zapraszanym na zagraniczne tournee, mają pięcioletnią córkę. Z powodu kolejnego wyjazdu matki dziewczynka trafia do babci, ojciec ma ją odwiedzać, ale tego nie robi – pochłonięty zagadką Pawła Płockiego.

Janosik. Prawdziwa Historia

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia do zbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt z napadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członków bandy, chciwego i butnego Huncagi. Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą.

Miłość Na Wybiegu

Premiera: 21 sierpnia 2009
Opis dystrybutora
Julka mieszka w małej nadbałtyckiej miejscowości i szczerze nienawidzi codziennych obowiązków, które polegają głównie na smażeniu ryb dla wczasowiczów. Marzy o studiach artystycznych w wielkim mieście. Niestety, zawód miłosny sprawia, że oblewa egzamin, ale przyrzeka sobie, że nie wróci w rodzinne strony, tylko spróbuje jakoś sobie poradzić w Warszawie. Znajoma rodziców, pani Marta, wynajmuje jej pokój, a przypadkowe spotkanie w salonie fryzjerskim pani Marty owocuje nieoczekiwaną ofertą pracy – Julka dostaje propozycję dołączenia do zespołu modelek prestiżowej warszawskiej agencji. W ten sposób młoda i niedoświadczona dziewczyna wkracza w wielki świat mody. Czy Julka będzie umiała pogodzić karierę modelki z rodzącym się uczuciem do trochę cynicznego fotografa Kacpra? Czy oboje zdołają stawić czoła zakochanej w Kacprze Marlenie, właścicielce agencji modelek i intrygom jej przyjaciółki Ilony, redaktorki naczelnej modnego miesięcznika?

Operacja Dunaj

Premiera: 14 sierpnia 2009
Opis dystrybutora
W sierpniu 1968 roku, podczas inwazji (zdaniem niektórych przyjacielskiej interwencji) wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację zaginęła Biedroneczka – wysłużony polski czołg. To wydarzyło się naprawdę. Dalsze zabawne losy bohaterów filmu nie mają już żadnego przełożenia w faktach. Załoga gubi drogę, a jakby tego było mało – parkuje w niespodziewanym miejscu. Czy czterej pancerni wykonają zadanie? Czy polegną w starciu z niechęcią czeskich przyjaciół i urodą czeskich dziewcząt?

U Pana Boga Za Miedzą

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka przybywa do Królowego Mostu, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Zza wielkiej wody, w białym kabriolecie, przybywa Amerykanin, a tak naprawdę - Staś Niemotko, po 20 latach emigracji wracający na ojcowiznę. Niestety z ojcowizny pozostały same zgliszcza. A tymczasem w Królowym Moście zbliżają się wybory burmistrza. Od lat było tak samo, ten sam kandydat, który mógł liczyć na poparcie i proboszcza, i komendanta. Ale władza staje się modna, i o fotelu burmistrza zaczyna marzyć inny kandydat, miejscowy przedsiębiorca, jakby nie patrzeć, człowiek sukcesu. Gość z Ameryki, bezrobotny, obyty w świecie, jest idealnym kandydatem na szefa sztabu wyborczego.

Afonia i Pszczoły

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Afonia ma jedną wielką pasję, jaką jest filmowanie. Prawie w ogóle nie rozstaje się z nakręcaną ręcznie kamerą rejestrując wszystko, co wydaje jej się interesujące. Jednak każdy jej dzień wygląda podobnie, jest pogodzona ze swoim losem i nie oczekuje już od życia zbyt wiele. I wtedy niespodziewanie pojawia się On. Afonia początkowo podchodzi do nieznajomego z dystansem, wkrótce jednak staje się on kolejnym obiektem jej pasji filmowej i życiowej. Wywiązuje się między nimi pełen namiętności romans, który burzy jej poukładany świat i stawia przed nieoczekiwanymi wyborami. Okazuje się, że tajemniczy przybysz jest również mistrzem zapasów. Przybył do domu Afonii, by poznać tajemnicę jej męża, ale niespodziewanie spotkał miłość. Któregoś dnia mężczyzna znika bez słowa.

Wojna Polsko-Ruska

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Akcja toczy się wśród bloków, między którymi przechadzają się panowie w swoich dresikach i panie w kusych spódniczkach. Głównym prowodyrem w tamtejszej okolicy jest Silny, który spotyka na swej drodze kilka zupełnie różnych od siebie kobiet. Mężczyzna poznaje Andżelę, która jest młodą poetką, wyglądającą jak nocny duch gotyku, o mocno pesymistycznym podejściu do świata. W tym samym dniu w domu Silnego pojawia się jego dobra znajoma Natasza Blokus, silna kobieta o niecodziennych gabarytach, uzależniona od wąchania zupek w proszku. Wspólnie planują okraść Zdzisława Sztorma, właściciela wytwórni piasku. Kolejny dzień Silnego wiąże się z uczestniczeniem w miejskim festynie, podczas którego poznaje Alicję, dziewczynę z dobrego domu. Trafia z nią do jej mieszkania, gdzie wykorzystując gościnność nowej koleżanki i zjada cały zapas tabletek przeciwbólowych.

Jeszcze Nie Wieczór

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy. Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia Fausta J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka.

Wino Truskawkowe

Premiera: 8 maja 2009
Opis dystrybutora
Główny bohater Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby tam odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię. Mała mieścina, w jakiej się znalazł, rządzi się swoimi niezmiennymi prawami. Komendant policji od lat jest tu ciągle ten sam, mężczyźni przesiadują w knajpie nad kuflem piwa, a w niedzielę wszyscy idą na mszę. Jest też lokalna piękność, Słowaczka Lubica, w której kocha się pół miasteczka, a ona kusi swymi wdziękami niczym Malena z filmu Giuseppe Tornatore.

Tatarak

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Marta, kulturalna kobieta w średnim wieku, która jest żoną doktora z małego miasteczka, nie zdaje sobie sprawy ze swojej śmiertelnej choroby. Pewnego dnia poznaje znacznie młodszego mężczyznę, Bogusia, który oczarowuje ją swoją młodością i prostotą. Ich niewinne spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją, lecz kres kładzie im nagły i okrutny kaprys losu.

Generał Nil

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
August Emil Fieldorf urodził się 20 marca 1895 r. w Krakowie. August Emil Fieldorf był żołnierzem I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego, jako dowódca 51 Pułku Piechoty walczył w kampanii wrześniowej 1939 r. Stopień generała brygady otrzymał w 1944 r. Był też komendantem organizacji NIE – kadrowej organizacji AK, której celem była kontynuacja walki o niepodległość w warunkach sowieckiej okupacji. Trzy lata po powrocie z zesłania do kraju - 10 listopada 1950 roku - został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. Pomimo wywieranej na niego presji, nie zgodził się na współpracę z reżimem. Został fałszywie oskarżony o kolaborację z hitlerowcami. 16 kwietnia 1952 r. Sąd Wojewódzki dla miasta Warszawy skazał go na śmierć jako zdrajcę narodu polskiego. Wyrok wykonano 24 lutego 1953 roku. Do dziś nie wiadomo, gdzie pochowano jego ciało.

Generał. Zamach Na Gibraltarze

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Film opowiada o ostatnich dniach życia generała Sikorskiego, tuż przed katastrofą gibraltarską. Wodzowi towarzyszy córka Zofia i ekipa najbliższych współpracowników. Wszyscy goszczą w pałacu gubernatora Gibraltaru Masona Macfarlane?a, który ma nakłonić Sikorskiego do oddania dokumentów świadczących o morderstwie oficerów polskich w Katyniu. Gdy ten stanowczo odmawia, w plan zostaje wdrożony zamach na Generała, który był przygotowywany od paru miesięcy. Nosił kryptonim Mur. Kto za nim stał? Kto go wykonał i jak przebiegał? Czy Zofia też była na pokładzie Liberatora? Równolegle pokazane są losy polskiego kuriera Jana Gralewskiego i jego żony Alicji Iwańskiej. Jan Gralewski miał ostrzec Generała przed zamachem, a w istocie odegrał zaskakującą rolę w mistyfikacji gibraltarskiej. Do dzisiaj trwa dyskusja wokół śmierci Sikorskiego.

Złoty Środek

Premiera: 20 marca 2009
Opis dystrybutora
Wychowana na warszawskiej Pradze Mirka ukończyła wydział prawa. Nie zapomniała jednak, skąd pochodzi. Dla mieszkańców rodzimej kamienicy stanie się ostatnią deską ratunku. By im pomóc, musi zdobyć się na brawurową mistyfikację. Pomoże jej w tym wujek Bogumił, charakteryzator i przedstawiciel mniejszości seksualnej. Piękna dziewczyna zamieni się dzięki niemu w przystojnego młodzieńca i będzie musiała zdobyć się na najbardziej zwariowany numer w całej dotychczasowej karierze.

Kochaj i Tańcz

Premiera: 6 marca 2009
Opis dystrybutora
Hania, nieśmiało wkracza na drogę zawodowej kariery. Dostała zlecenie, którym zadebiutuje jako dziennikarka. Od tej chwili jej poukładane i zaplanowane co do godziny życie zmieni się diametralnie. Odkryje RZECZYWISTOŚĆ PEŁNĄ PASJI, RYTMU I MUZYKI, która zupełnie ją oczaruje. Pozna marzącego o karierze na Broadwayu pasjonata street dance\'u - Wojtka i będzie musiała się zastanowić, czy wciąż jest szczęśliwa w ramionach narzeczonego Sławka.

Popiełuszko. Wolność Jest W Nas

Premiera: 27 lutego 2009
Opis dystrybutora
Obraz przedstawia życie Księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb. Losy bohatera przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń lat 80. Z rozmachem odtworzono m.in. strajki Sierpnia \'80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy historycznych wydarzeń.

Zamiana

Premiera: 20 lutego 2009
Opis dystrybutora
Para prezydencka przeżywa kryzys rodzinny. Pan Prezydent jest typem supermacho i bardzo lubi kobiety. Pani Prezydentowa samotnie spędza wieczory, oglądając męża jedynie w relacjach telewizyjnych. Kolejny romans Prezydenta z asystentką wywołuje falę zaskakujących przemian. Od tego momentu ogromne poparcie społeczne dla Prezydenta drastycznie spada, a kolejna kadencja wisi na włosku. Dziwnym splotem wydarzeń głównym kontrkandydatem w wyborach prezydenckich jest jego żona. Pan Prezydent traci swoją męskość i zmienia się powoli w kobietę a jego żona jest coraz bardziej silna, niezależna i męska.

Drzazgi

Premiera: 13 lutego 2009
Opis dystrybutora
Kilka dni z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów przydarzy się coś, co każe mu poważnie zrewidować dotychczasowy sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości. Na pozór dzieli ich wszystko - status materialny, wykształcenie, aspiracje. Łączy jedno - każdy z nich szuka miłości.

Włatcy Móch. Ćmoki, Czopki i Mondzioły

Premiera: 13 lutego 2009
Opis dystrybutora
Klasa II B jako zadanie domowe otrzymuje do napisania wypracowanie pod tytułem: Kim zostanę, gdy dorosnę. Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio cały wieczór spędzają więc na przelewaniu na papier swych marzeń. Następnego dnia rano, dumnie niosąc swe wypracowania, przechodzą obok przybytku Wróżki Jowity. Jest to doskonały sposób by sprawdzić, czy ich marzenia się spełnią. Czwórka przyjaciół przenosi się więc w czasie o trzydzieści lat naprzód. Widzą siebie, jako dorosłych. Niestety przyszłość nie zupełnie zgadza się z tym, co zostało napisane w wypracowaniach.

Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny

Premiera: 30 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Kiedy Kostek spotyka Lunę, nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego drugą połówką pomarańczy. Ona jest instruktorką brutalnej sztuki walki krav-maga, on - kompozytorem muzyki sakralnej. Ją fascynuje ruch feministyczny, on pochodzi z katolickiej rodziny. Ona – po wieloletnim romansie z żonatym dziennikarzem telewizyjnym Norbertem Plesicą - związana jest z przywódczynią polskich feministek Klarą Rojek, on – po fiasku narzeczeństwa z reżyserką dźwięku Kasią – trwa w samotności. Wydaje się, że tych dwoje nie ma żadnych szans, by kiedykolwiek być ze sobą. Jednak los splącze ich historie w tak zwariowany sposób, że niemożliwe stanie się możliwe. Czy Luna i Kostek będą umieli to wykorzystać?

Gry Wojenne

Premiera: 23 stycznia 2009
Opis dystrybutora
Bohaterem filmu jest pułkownik Ryszard Kukliński (pseudonim Jack Strong). Jak sam mówił, a strona amerykańska potwierdziła, w latach 1972-1981 przekazał na Zachód ponad 40 tys. stron najbardziej tajnych dokumentów Układu Warszawskiego. To historia zdolnego planisty i stratega, który nie tylko poznaje strategiczne założenia Układu Warszawskiego lat siedemdziesiątych – on je sam planuje. Amerykanie mówią o nim - bohater, Rosjanie - zdrajca, Polacy są podzieleni. Film jest wynikiem blisko pięcioletniej pracy reżysera i ekipy filmowej, dzięki której w filmie wypowiadają się najważniejsi świadkowie działalności pułkownika Kuklińskiego z USA, Rosji i Polski. Wielu z nich po raz pierwszy zasiadło przed kamerami. W filmie prezentowane są również unikalne dokumenty dotyczące sprawy pułkownika oraz okresu, w którym działał, odtajnione przez twórców filmu.

Ile Waży Koń Trojański?

Premiera: 26 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Zosia jest kobietą szczęśliwą. Wyszła drugi raz za mąż, razem z Kubą – mężczyzną idealnym – wychowują Jej córkę z pierwszego małżeństwa. Co prawda w okolicy plącze się jeszcze były mąż, jednak nic nie jest w stanie zakłócić rodzinnego szczęścia. Zosia myśli tylko o jednym: czemu nie spotkała Kuby wcześniej? A gdyby tak udało się cofnąć czas?

Mała Moskwa

Premiera: 28 listopada 2008
Opis dystrybutora
Jest rok 1967. Jura, pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy (Małej Moskwy), największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna, młoda żona - Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką Rosjanka, wygrywa konkurs przyjaźni, śpiewając w części po polsku Grande Valse Brillante Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka – Michała. Początkowo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem, w końcu jednak ulega tej wielkiej zakazanej namiętności.

Lekcje Pana Kuki

Premiera: 21 listopada 2008
Opis dystrybutora
Waldemar nigdy jeszcze nie był za granicą. Postanawia to zmienić w czasie wakacji. Pomocy w zorganizowaniu wyjazdu szuka u pana Kuki - dawnego znajomego rodziców. To za jego namową za cel swojej wędrówki wybiera Wiedeń. Jednak już na miejscu wskazówki Kuki okazują się cokolwiek mylące, a jego wizja zagranicy mocno wyidealizowana. Waldemar dostaje twardą szkołę życia na obczyźnie. Każdy pierwszy raz jest trudny. Tymczasem na Waldemara czeka cała seria pierwszych razów. Pierwszy wyjazd za granicę. Pierwsza dziewczyna. Pierwsza praca. Pierwsza kradzież. Pierwszy skok na bank... Te wakacje zmienią go na zawsze.

To Nie Tak Jak Myślisz, Kotku

Premiera: 14 listopada 2008
Opis dystrybutora
Przystojny i zamożny neurochirurg Filip Hoffman postanawia spędzić grzeszny weekend z młodą pielęgniarką Dominiką. Niestety, te romantyczne plany może pokrzyżować żona – doktorowa Hoffmanowa. Doktor Filip obmyśla więc misterny plan i, pod pretekstem udziału w sympozjum naukowym chirurgów, rezerwuje apartament dla dwojga w sopockim hotelu. Tymczasem, osamotniona żona doktora, Maria, też chciałaby oddać się weekendowemu szaleństwu - najchętniej w ramionach niejakiego Bogusia. Boguś to typ mężczyzny, któremu nie oprze się żadna znudzona mężatka. Ale kochanek marzeń też skrywa pewien wstydliwy sekret. Obie pary przypadkowo wybierają ten sam hotel i na domiar złego, zamieszkują w sąsiadujących pokojach...

Nieruchomy Poruszyciel

Premiera: 14 listopada 2008
Opis dystrybutora
Przestrzenią, w której rodzą się przedstawione w filmie obrazy jest wyobraźnia głównych bohaterów: Mężczyzny – o pseudonimie Generał, dyrektora fabryki i Teresy, jego podwładnej, która wyzwala w Generale najdziksze instynkty, pragnienia, chęć panowania i posiadania jej na własność. Wchodzimy w świat, w którym nasi bohaterowie powodowani są instynktami dobywającymi się z wnętrza ich popędowej, tłumionej natury. Czym jest siła, która w sposób tak zdeterminowany warunkuje ich zachowania?

0_1_0

Premiera: 14 listopada 2008
Opis dystrybutora
Nadmorskie miasto. Zapowiada się całkiem zwykły dzień. Dzień, w czasie którego widzowie mają okazję podpatrzeć życie siedmiu par. Pierwsza para: Maciek i Lena. On miał wypadek samochodowy. Podróżował wtedy z kochanką. Teraz jest przykuty do wózka inwalidzkiego. Podejrzewa swoją żonę o zdradę. Jego obsesja, napastliwość, agresja rujnują ich życie. Para druga: Kasia znalazła mężczyznę, z którym chciałaby spędzić życie. Gdy chłopak wyznaje jej, że jeszcze niedawno był kobietą, ona nie może sobie tego wytłumaczyć. Pary trzecia, czwarta, piąta, szósta i siódma też mają swoje dramaty, tajemnice.
  1. «
  2. 6
  3. 7
  4. 8
  5. 9
  6. 10