Zaloguj się

Fighter: Kochaj i Walcz

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Aicha wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na obrzeżach Kopenhagi. Ma 17 lat i właśnie kończy szkołę. Jej tureccy rodzice oczekują, że będzie przynosić do domu dobre stopnie i podobnie jak jej brat Ali, zostanie lekarzem. Ale Aicha nie ma zamiłowania do nauki. Jej pasją są sztuki walki i po lekcjach trenuje w szkolnej drużynie dla dziewcząt. Na zajęciach nie potrafi jednak zapanować nad własną ambicją i porywczym temperamentem i musi odejść z drużyny. Dziewczyna nie zamierza rezygnować z marzeń i wstępuje do profesjonalnego klubu kung fu. To oznacza zajęcia razem z chłopcami, coś na co jej konserwatywni rodzice nigdy by nie pozwolili. W czasie treningów pomaga jej Emil. Wkrótce okazuje się, że tę dwójkę łączy coś więcej niż tylko zamiłowanie do sztuk walki.

Jezus Chrystus Zbawiciel

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Berlin, Deutschlandhalle, 20 listopada 1971 r. Na pustej scenie, samotnie w świetle reflektorów, występuje Kinski. Recytuje własny tekst Jezus Chrystus Zbawiciel, realizując w ten sposób projekt, którym zajmuje się już od przeszło dziesięciu lat. Kazanie Kinskiego spotyka się ze sprzeciwem, pojawiają się wątpliwości co do jego autorytetu w połączeniu z przedstawianiem Jezusa. Z publiczności słychać pojedyncze, szydercze uwagi. Kinski pozwala sobie kilka razy przerwać, następnie schodzi ze sceny, aby znów na nią powrócić, ponownie mu przerywają, prosi słuchaczy na acenę, wchodzi im w słowo, wymyśla od „głupich świń” aż wreszcie, po kilku próbach, z wyrazem głębokiego żalu, przerywa przedstawienie...

Rocker

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Tytułowy Rocker, to Robert „Fish” Fishman, którego zespół Wezuwiusz robi karierę. Chłopaki nagrywają same hityi właśnie mają odnieść wielki sukces, ale bez Fisha, bo wyrzucają go z ekipy. Mija dwadzieścia lat, a Robert wciąż nie może się z tym pogodzić. Pracuje jako doradca ubezpieczeniowy i mieszka ze swoją siostrą, szwagrem, i ich synem – Mattem. Gdy dowiaduje się, że zespół Matta szuka perkusisty, bez namysłu zgłasza swoją kandydaturę. Jest o dwadzieścia lat starszy od pozostałych członków A.D.D, ale dziwnym trafem, idealnie pasuje do ekipy. Fish ma nawyk grania nago, dzięki czemu A.D.D stają się internetową sensacją. Ruszają w pierwszą trasę koncertową, a towarzyszy im Kim, mama Curtisa.

Śledztwo

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Znaleziono ludzkie szczątki i zatrzymano podejrzanego. Jest nim Plamen Goranov, brat zamordowanego, który nie przyznaje się do winy. Nowy oficer śledczy, Alexandra Yakimowa zaczyna pracę od zera. Za dnia przesłuchuje krewnych, przyjaciół i znajomych braci, a nocą - podejrzanego. Na własną rodzinę nie ma czasu. Wybrała samotne życie i praca wypełnia jej całe dni. Samotność doskwiera również Plamenowi, który zaczyna cenić spotkania z panią detektyw i to, że może z nią porozmawiać.

Winx Club - Tajemnica Zaginionego Królestwa

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Królestwo Magicznego Wymiaru pogrążyło się w mroku. Ostatni potężni czarodzieje - wojownicy oddali życie w walce ze złem i przegrali. Teraz przyszłość krainy leży w rękach młodej dziewczyny o imieniu Bloom - wróżki Smoczego Płomienia. Wróżce Ognia towarzyszą nieodłączne przyjaciółki: Flora, Stella, Musa, Layla i Tecna. Dziewczęta wspólnie dzielą dni magicznej przygody, podczas których Bloom spróbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę związaną z jej pochodzeniem, ocalić swoich rodziców i przywrócić świetność Królestwu. Z pomocą pięknym i nieustraszonym wojowniczkom przychodzą dzielni, waleczni zawodowcy - uczniowie RedFountain i wszyscy razem wpadają w wir nieprawdopodobnych wydarzeń.

Zawodowcy

Premiera: 5 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Turk i Rooster już 30 lat pracują w policji Nowego Jorku. Wielokrotnie odznaczani starzy wyjadacze wcale nie tęsknią do emerytury. Trafia im się ostatnia sprawa, która wydaje się mieć związek z prowadzonym przez nich śledztwem sprzed lat. Ponownie uaktywnia się morderca, którego ofiarami są wyjątkowo paskudni przestępcy, którzy z braku dowodów zdołali umknąć sprawiedliwości. Zabójca zostawia przy zwłokach charakterystyczne wierszyki opisujące przewinienia zabitego łajdaka. Sprawiedliwości stało się zadość, o jednego kryminalistę mniej na ulicach miasta. Dochodzenie zaczyna przybierać zaskakujący obrót, kiedy wszystkie poszlaki wskazują na to, iż morderca prawdopodobnie jest policjantem. Instynkt i doświadczenie podpowiada obu detektywom coś, co po prostu nie mieści się w głowie.

12 Lat i Koniec

Premiera: 12 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Historia o dorastaniu i utracie niewinności. O trudnej granicy pomiędzy światem nastolatków i dorosłych. A także o życiu, w którym rodzice bywają równie zagubieni jak dzieci. Czwórka 12-latków, całkowicie różniących się od siebie charakterem, tworzy paczkę najlepszych przyjaciół. Wchodzą właśnie w wiek dorastania i określania swojej tożsamości. Tymczasem tragiczna śmierć jednego z nich przyśpiesza to dorastanie i zmienia zupełnie ich życie.

Cztery Gwiazdki

Premiera: 12 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Nikt nie przepada za świętami bardziej niż Brad i Kate. Corocznie zamożna para z San Francisco oddaje się świątecznej tradycji wymykania się swoim zwariowanym rodzinkom na relaksujący, pełen zabawy wypoczynek w jakimś egzotycznym miejscu. Ale nie w tym roku. Gdy szorty i okulary słoneczne już czekają w walizkach, Brad i Kate zostają uwięzieni na lotnisku w San Francisco przez gęstą mgłę. Co gorsza, uchwyciła ich kamera lokalnej stacji telewizyjnej, dzięki czemu miejsce ich pobytu jest znane wszystkim w mieście, włącznie z ich rodzinami. Nie mając drogi ucieczki ani wymówki, są teraz oczekiwani w domu ojca Brada. I matki Kate. I matki Brada. I ojca Kate.

Liverpool

Premiera: 12 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Farrel, pięćdziesięcioletni mężczyzna, po latach spędzonych na morzu, postanawia wrócić do domu. Wraca do Ziemi Ognistej, położonej najdalej na południe prowincji Argentyny, by odwiedzić matkę, o ile ta jeszcze żyje. Ostatnie 20 lat Farrel spędził na morzu, prowadząc życie nihilisty – pił, żeby zapomnieć, płacił kobietom, żeby z nim spały, nie miał żadnych przyjaciół. Kiedy dociera do rodzinnego domu, okazuje się, że matka rzeczywiście jeszcze żyje, ale jej kontakt ze światem jest już znikomy. W domu jest jednak jeszcze jedna bardzo bliska mu osoba, o której istnieniu nie wiedział.

Wielki Stach

Premiera: 12 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Stan Minton to cwaniaczek, który zostaje skazany za wyłudzanie od staruszek ich emerytalnych oszczędności. Dzięki szachrajstwom swojego prawnika, Lew Poppera Stanowi udaje się uzyskać sześciomiesięczne odroczenie wyroku. Skazany szybko popada jednak w depresję, z której nie może go wyciągnąć nawet jego tryskająca energią żona Mindy. Co gorsza, Stan dostanie wkrótce cynk od kolegi, że jego delikatne, słabe ciało może trafić na celownik wielkich drabów z celi. Świadomość, że kruche klejnoty bohatera znalazły się w stanie podwyższonego zagrożenia, zmusza go do wezwania na pomoc tajemniczego guru sztuk walki, zwanego Mistrzem. W ciągu miesięcy pozostałych do rozpoczęcia wykonywania kary, Mistrz sprawi, że mały Stan przeistoczy się w karate-tygrysa.

Just Dance - Tylko Taniec!

Premiera: 19 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Lauryn opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza na podbój Chicago uzbrojona jedynie w surowy, nieoszlifowany talent taneczny i marzenia o wielkiej sławie, której początkiem miałaby być nauka w prestiżowej szkole tańca. Niestety, konfrontacja własnych umiejętności z tym, jak oceniają je profesjonaliści jest dla niej wielkim rozczarowaniem. Pierwsza porażka nie załamuje jednak Lauryn. Młoda i piękna dziewczyna podejmuje pracę i wchodzi w nieoczekiwane zmysłowy i ekscytujący nowy świat – świat klubów tanecznych.

Australia

Premiera: 26 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Mąż Sary Ashley od roku mieszka w Australii. Żona zaniepokojona jego długą nieobecnością wyrusza w podróż do Australii. Na miejscu nie wita jej mąż, ale tajemniczy poganiacz bydła. Ich wspólna podróż do Faraday Downs nie jest łatwa – darzą się wyraźną niechęcią. Pod opiekę Sary trafi też Nullah - pół-aborygen, który sprawi, że będzie inaczej patrzyła na świat. Okaże się, że prowadzący ranczo Neil Fletcher jest w zmowie z magnatem bydła Kingiem Carneyem i obaj będą próbowali odebrać jej ziemię. Aby ocalić Faraday Downs Sara poprowadzi z poganiaczem półtora tysiąca sztuk bydła przez malowniczy, ale i trudny teren. Ich tropem podąży też tajemniczy szaman, King George. Ta niezwykła podróż całkowicie odmieni Sarę...

Ile Waży Koń Trojański?

Premiera: 26 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Zosia jest kobietą szczęśliwą. Wyszła drugi raz za mąż, razem z Kubą – mężczyzną idealnym – wychowują Jej córkę z pierwszego małżeństwa. Co prawda w okolicy plącze się jeszcze były mąż, jednak nic nie jest w stanie zakłócić rodzinnego szczęścia. Zosia myśli tylko o jednym: czemu nie spotkała Kuby wcześniej? A gdyby tak udało się cofnąć czas?

Jestem Na Tak

Premiera: 26 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Carl Allen, facet, którego życie zmierza donikąd i który jest z założenia zawsze na NIE. Rzeczy przyjmują nieoczekiwany obrót w momencie, gdy dołącza do programu samopomocy opartego na jednym prostym zobowiązaniu: mówić zawsze i w każdej sytuacji TAK. Wyzwolona potęga słowa TAK zaczyna zmieniać życie Carla w niesamowity i nieoczekiwany sposób, otwierając drzwi do awansu w pracy i do nowego związku. Jednak chęć wykorzystania każdej pojawiającej się możliwości szybko wymyka się spod kontroli.

Pocałunek O Północy

Premiera: 26 grudnia 2008
Opis dystrybutora
Akcja filmu dzieje się 31 grudnia. Wilson, 29-letni facet, przeżył właśnie najgorszy rok w swoim życiu. Do północy pozostało jeszcze kilka godzin, ale Wilson chce zakopać się w łóżku. Przed samotnością próbuje uchronić go najlepszy przyjaciel. Namawia go na zalogowanie się w serwisie randkowym. Sylwester to czas czarów, na ogłoszenie Wilsona odpowiada Vivian, która jak on nie ma pojęcia co zrobić z resztą dnia i wieczornym szaleństwem.