Zaloguj się

Annie Hall

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Historia burzliwej relacji neurotycznego, nowojorskiego komika Alvy Singera i jego równie neurotycznej dziewczyny Annie Hall. Film rozpoczyna się w momencie, gdy para postanawia się rozstać. Alvy poprzez retrospektywy, podróż w głąb siebie analizuje swoje życie, związki z kobietami, relacje z Annie, a nawet własne dzieciństwo.

Che. Rewolucja

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Opowieść o życiu i działalności najsłynniejszego rewolucjonisty świata, Ernesto Che Guevarry. Dla jednych był symbolem walki z uciskiem, który z czasem stał się prawdziwą ikoną popkultury, dla innych mordercą i terrorystą wiernym kompanem Fidela Castro. Poznajemy Che w 1956 roku gdy wraz z Fidelem Castro ląduje na rządzonej przez Fulgencio Batistę Kubie. Obserwujemy początki rewolucji, która już dwa lata później zmiecie dyktatora, a z Guevary uczyni jedną z najpotężniejszych osób w państwie.

Dziennik Nimfomanki

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Val, już jako nastolatka, przeżywa pierwsze doświadczenia seksualne i bardzo szybko odkrywa, że seks uzależnia ją jak narkotyk. Determinacja w poszukiwaniu zmysłowych doznań z przypadkowymi partnerami rośnie z upływem czasu i sprawia, że Val rezygnuje z ambitnej pracy, aby zostać prostytutką. Jednocześnie cały czas poszukuje prawdziwej miłości, nie wiedząc, co to słowo tak naprawdę znaczy. Czy w świecie płatnego seksu można odnaleźć miłość swego życia?

Generał. Zamach Na Gibraltarze

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Film opowiada o ostatnich dniach życia generała Sikorskiego, tuż przed katastrofą gibraltarską. Wodzowi towarzyszy córka Zofia i ekipa najbliższych współpracowników. Wszyscy goszczą w pałacu gubernatora Gibraltaru Masona Macfarlane?a, który ma nakłonić Sikorskiego do oddania dokumentów świadczących o morderstwie oficerów polskich w Katyniu. Gdy ten stanowczo odmawia, w plan zostaje wdrożony zamach na Generała, który był przygotowywany od paru miesięcy. Nosił kryptonim Mur. Kto za nim stał? Kto go wykonał i jak przebiegał? Czy Zofia też była na pokładzie Liberatora? Równolegle pokazane są losy polskiego kuriera Jana Gralewskiego i jego żony Alicji Iwańskiej. Jan Gralewski miał ostrzec Generała przed zamachem, a w istocie odegrał zaskakującą rolę w mistyfikacji gibraltarskiej. Do dzisiaj trwa dyskusja wokół śmierci Sikorskiego.

Mleko

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Yusuf - absolwent szkoły średniej, wraca do rodzinnego miasteczka położonego na prowincji Turcji, pełen nadziei, a jednocześnie obaw o swoją przyszłość. Jego największą pasją jest pisanie wierszy, kilka z nich zostało opublikowanych w lokalnym czasopiśmie literackim. Mimo, że chłopak chciałby poświęcić się poezji, wciąż pomaga matce, która prowadzi małą mleczarnię. Obydwoje jednak wiedzą, że ten biznes nie ma pewnej przyszłości. Matka Yusufa, wdowa, dotychczas całą swoją uwagę skupiała na synu. Będąc jednak atrakcyjną i wciąż młodą kobietą, wdaje się w potajemny romans z zawiadowcą stacji. Romans matki, niezdolność do służby wojskowej z powodu choroby przebytej w dzieciństwie sprawia, że w Yusufie narasta coraz większy niepokój związany z wejściem w dorosłość.

Strasznie Szczęśliwi

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Robert, młody policjant z Kopenhagi zostaje dyscyplinarnie przeniesiony do małego miasteczka na południu Danii. Błoto, krowy i gumiaki – czego więcej może spodziewać się wielkomiejski funkcjonariusz policji w ponurej miejscowości położonej nad grząskim bagnem? Okazuje się jednak, że pozornie ciche i spokojne miejsce kryje w sobie mroczne tajemnice. Według jego mieszkańców, stróż prawa powinien lubić piwo, grać w karty, a przede wszystkim być miejscowym, bo tutaj nowi przybysze, którzy nie pasują do otoczenia, prędzej czy później znikają. Spokoju pilnuje tu: ksiądz, właściciel sklepu i lekarz, który na każdy kłopot znajduje lekarstwo. Początkowo Robert stara się zaprowadzić w miasteczku porządek, ale na jego drodze staje tajemnicza i ponętna Ingelise, żona najgroźniejszego człowieka w okolicy. Młody policjant będzie musiał przekonać się, jak smakuje uczucie strasznego szczęścia.

Szybko i Wściekle

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Minęło osiem lat. Teraz Dominic Toretto wspólnie z Letty w domu na plaży na Dominikanie usiłuje rozpocząć nowe życie. Tragiczna śmierć ukochanej osoby sprawia, że Dominic ponownie pojawia się w Los Angeles, a po krótkim czasie na nowo wybucha jego waśń z agentem Brianem O’Connerem. Wkrótce zostają zmuszeni do stawienia czoła wspólnemu wrogowi, zalewającemu Stany Zjednoczone zabójczym towarem. Infiltracja nielegalnych szlaków przemytu oznacza również otarcie się o gang przemycający heroinę z Meksyku prawie niemożliwymi do odnalezienia tunelami w jaskiniach. Porucznicy współpracujący z kartelem - Campos i Fenix to jedyne osoby, które są w stanie odpowiedzieć na pytania Dominica i Briana. Kiedy Dominic, jego siostra Mia i Brian odkrywają łączące ich więzi, kiedyś niechętni sobie sprzymierzeńcy ponownie stają na przeciwko siebie w wyścigu, który zabierze ich na granice prędkości.

Walc Z Baszirem

Premiera: 3 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Wszystko zaczyna się od rozmowy w barze. Boaz Rein Buskila, przyjaciel z czasów szkolnych reżysera oraz jego towarzysz broni z okresu pierwszej wojny izraelsko-libańskiej, opowiada mu koszmar senny, który nawiedza go od lat. W śnie usiłuje uciec przed hordą 26 wściekłych psów. Sen ma wyraźny związek z walkami na terenie Libanu, podczas których 18-letni wówczas Boaz strzelał do psów, które mogły ostrzec śpiących mieszkańców wioski przed nadciągającymi oddziałami izraelskimi. Pod wpływem zwierzeń przyjaciela Folman próbuje wrócić pamięcią do swoich wspomnień z tego okresu. Bezskutecznie. Okazuje się, że cały ten czas w jego pamięci po prostu nie istnieje. Reżyser wyrusza na poszukiwanie kolegów z wojska, aby móc spojrzeć na siebie ich oczyma, a tym samym – obudzić pamięć. Kontakt z nimi uświadamia mu, jak strasznych spustoszeń w psychice młodych chłopców dokonała wojna.

Dragonball: Ewolucja

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Przygoda Goku zaczyna się niewinnie – na podwórku za domem jego dziadka. Gohan uczy wnuka sztuk walki, a w prezencie z okazji osiemnastych urodzin daje mu Smoczą Kulę. Kula ma mleczny kolor i znajdują się w niej cztery gwiazdy. Na świecie istnieje tylko siedem takich kul. Ten, który je skompletuje będzie miał prawo do jednego życzenia. Goku nie zna swoich rodziców. Jest powiązany z tajemniczymi Smoczymi Kulami. Gohan postanawia wyznać wnukowi prawdę, gdy ten skończy osiemnaście lat. Tymczasem Goku planuje zerwać się z uroczystej kolacji i skoczyć na imprezę do Chi Chi – koleżanki, która wpadła mu w oko. Podczas gdy nastolatki się bawią, w domu Gohana dochodzi do tragedii. To sprawia, że Goku, Roshi, Bulma, Yamcha i Chi Chi wyruszają w podróż. Ich celem jest zgromadzenie siedmiu Smoczych Kul. Goku stawi czoła potężnemu wrogowi i dowie się, czym jest energia Ki.

Generał Nil

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
August Emil Fieldorf urodził się 20 marca 1895 r. w Krakowie. August Emil Fieldorf był żołnierzem I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego, jako dowódca 51 Pułku Piechoty walczył w kampanii wrześniowej 1939 r. Stopień generała brygady otrzymał w 1944 r. Był też komendantem organizacji NIE – kadrowej organizacji AK, której celem była kontynuacja walki o niepodległość w warunkach sowieckiej okupacji. Trzy lata po powrocie z zesłania do kraju - 10 listopada 1950 roku - został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. Pomimo wywieranej na niego presji, nie zgodził się na współpracę z reżimem. Został fałszywie oskarżony o kolaborację z hitlerowcami. 16 kwietnia 1952 r. Sąd Wojewódzki dla miasta Warszawy skazał go na śmierć jako zdrajcę narodu polskiego. Wyrok wykonano 24 lutego 1953 roku. Do dziś nie wiadomo, gdzie pochowano jego ciało.

Hannah Montana. Film

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Historia Miley Stewart, nastolatki, która na co dzień jest wzorową uczennicą w szkole średniej, a w tajemnicy przed większością przyjaciół odnosi sukcesy jako przebojowa piosenkarka o pseudonimie Hannah Montana. Popularność Hannah gwałtownie rośnie. Dziewczyna czuje się coraz bardziej zagubiona w światku showbiznesu, więc jej ojciec,a zarazem menedżer, postanawia dyskretnie interweniować. Aranżuje wyjazd Miley do rodzinnego miasteczka w Tennessee. Tam dziewczyna spędza wakacje i zastanawia się, co jest dla niej ważniejsze – muzyczna kariera, czy może raczej przyjaźń i normalne życie z dala od świateł sceny. Nudny początkowo pobyt na wsi zamienia się w przygodę, także uczuciową, której Hannah zupełnie się nie spodziewała.

Nieproszeni Goście

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Anna wraca do domu z leczenia psychiatrycznego i zaczyna odkrywać okoliczności otaczające przedwczesną i dość tajemniczą śmierć matki. Podczas gdy dziewczyna stara się poradzić sobie z traumatycznymi przeżyciami, jej ojciec zaręcza się z Rachel, będącą wcześniej opiekunką matki i razem już wprowadzają się do wspólnego domu. Rozpacz Anny szybko przeradza się w horror – nawiedza ją duch matki, nawołujący do pomszczenia jej nieprzypadkowej śmierci i wyciągający oskarżycielski palec w stronę Rachel. Oczarowany Rachel ojciec pozostaje głuchy na ostrzeżenia córki, ona zaś wraz z siostrą Alex, stara się dotrzeć do prawdy nieco bardziej wnikliwie przyglądając się niejasnej przeszłości Rachel. Jednak Anna ma w osobie Rachel gotowego na wszystko przeciwnika – ta konfrontacja będzie dla niej rozgrywką na śmierć i życie.

Shultes

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
25-letni Aleksiej Shultes, były sportowiec, który uległ poważnemu wypadkowi, zarabia na życie jako kieszonkowiec. Mieszka z matką w dużym mieście, rankiem biega w parku, wieczorem ogląda sport w telewizji, czasem odwiedza brata w wojsku. Zawsze robi zakupy w tym samym sklepie. Nie wyraża żadnych emocji, nikt z jego znajomych nie wie jak żyje. Pewnego razu Aleksiej poznaje małego Kostika, który pomaga mu w kradzieży. Pewnego razu, pracując z Kostikiem w metrze, Shultes okrada dziewczynę. Spotyka ją później w szpitalu, gdy odwiedza lekarza wspólnika. Odnajduje jej dokumenty i klucze, po czym włamuje się do mieszkania, gdzie znajduje kamerę wideo. W domu, długo przegląda kasetę z wyznaniami miłości obrabowanej dziewczyny. Zetknięcie z cudzymi emocjami staje się dla Shultesa poważnym wstrząsem.

Vicky Cristina Barcelona

Premiera: 17 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Dwie młode Amerykanki, Vicky i Cristina przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż. Otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio, charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną.

Co Jest Grane?

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Alimenty, byłe żony, terapie, szaleństwa sercowe, łóżkowe i umysłowe. A wszystko to w samym sercu Hollywood - filmowego biznesu miotanego napadami złości, hedonizmu, cynizmu, cierpiącego na ogólny brak wiary i lęk przed kryzysem.

Mój Brat Jest Jedynakiem

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio, czując powołanie, wstępuje do seminarium. Jego poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina, dorosłe życie i polityka.

Push

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Tajna rządowa agencja, zwana Wydziałem, przetrzymuje osoby ze zdolnościami parapsychologicznymi i przeprowadza na nich eksperymenty. Wydział pragnie stworzyć armię, której świat jeszcze nie widział. Nick Grant ukrywa się przed agentami Wydziału, którzy 10 lat temu zabili jego ojca. To po nim Nick odziedziczył telekinetyczne zdolności. Na trop Nicka wpada jednak Cassie Holmes, 13-letnia dziewczyna, potrafiąca przewidywać przyszłość. Razem spróbują zlokalizować walizkę z 6 milionami dolarów oraz Kirę, jedyną uciekinierkę z laboratorium Wydziału. Z pomocą innych paranormalnych, Nick i Cassie przeszukują najbardziej podejrzane zakątki Hongkongu w poszukiwaniu Kiry, a ich śladami podąża bezwzględny agent Wydziału Henry Carver, który nie cofnie się przed niczym, aby przechwycić zawartość walizki i zbudować niezniszczalną armię paranormalnych.

Tatarak

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Marta, kulturalna kobieta w średnim wieku, która jest żoną doktora z małego miasteczka, nie zdaje sobie sprawy ze swojej śmiertelnej choroby. Pewnego dnia poznaje znacznie młodszego mężczyznę, Bogusia, który oczarowuje ją swoją młodością i prostotą. Ich niewinne spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją, lecz kres kładzie im nagły i okrutny kaprys losu.

Trzy Małpy

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Spokój pewnej rodziny rozpada się, gdy jej członkowie decydują się ukryć wielkie kłamstwo. Nieoczekiwanie, aby przetrwać razem, postanawiają ignorować prawdę: nie widzieć jej, nie słyszeć i nie mówić o niej. Ale czy udawanie trzech małp unieważnia istnienie prawdy?

Za Jakie Grzechy

Premiera: 24 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Lucy Hill to ambitna i dobrze rokująca menadżerka z Miami. Uwielbia eleganckie obuwie, piękne samochody, kocha wspinać się po szczeblach kariery. Kiedy pewnego razu dostaje propozycję tymczasowej pracy w odległym i odludnym miejscu, gdzie trzeba przeprowadzić restrukturyzację zakładu przemysłowego, bez wahania podejmuje wyzwanie, według niej będące przyczyną kolejnego awansu. To co z początku jest tylko kolejnym zawodowym zadaniem, staje się wkrótce wielkim życiowym doświadczeniem, dzięki któremu Lucy zaczyna bardziej doceniać własne życie i poznaje mężczyznę swoich marzeń.

30 Dni Mroku

Premiera: 30 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Większość mieszkańców Barrow na Alasce przeprowadza się na okres trzydziestudniowych ciemności na północ, gdzie panują bardziej przyjazne warunki pogodowe. Garstka pozostałych osób z przerażeniem odkrywa, że w odciętym od świata miasteczku nie są sami. Przed nieznanym zagrożeniem usiłuje bronić mieszkańców para szerfów – Eben i Stella.

Gra Dla Dwojga

Premiera: 30 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Oficer CIA Claire Stenwick i agent MI6 Ray Koval jakiś czas temu zrezygnowali z pracy w służbach wywiadowczych na rzecz dużo bardziej intratnych stanowisk w szeregach międzynarodowych firm. Ich zadanie? Zdobycie informacji o produkcie, który przyniesie fortunę tej korporacji, która opatentuje go jako pierwsza. W tej grze chodzi o wielkie pieniądze, a wojna między firmami przypomina rozgrywki z czasów zimnej wojny. Dla pracodawców Claire i Ray’a – potentata branży Howarda Tully i jego rywala Dicka Garsika nie ma rzeczy, do których nie posunęliby się w swojej grze o pieniądze. Kiedy stawka idzie w górę, nikt już nie wie kto jest kim i komu można zaufać. Dla Claire i Ray’a najtrudniejszą sprawą staje się to, jak traktują siebie nawzajem. W miarę jak oboje próbują być o krok do przodu przed konkurencją, plany każdego z nich z osobna zostają zagrożone przez uczucie, którego nie da się oszukać: miłość.

X-Men Geneza: Wolverine

Premiera: 30 kwietnia 2009
Opis dystrybutora
Widzowie wreszcie poznają Drużynę X, do której prócz Wolverine’a należą niezwykle potężny Victor Creed (znany też jako Sabretooth), władający szermierką Wade Wilson (który z czasem stanie się Deadpoolem), świetny strzelec Agent Zero, teleportujący się Wraith, Fred J. Dukes (czyli The Blob) i Bradley potrafiący manipulować elektrycznością. Drużyną przewodzi William Stryker znany widzom X-mena 2. W nowym filmie poznamy tę postać bliżej, dowiemy się również co dokładnie łączy go z Wolverine’em i jaki ma to związek z przeszłością i przyszłością Logana. Film opowiada także o tragicznej miłości Wolverine’a i Kayli Silverfox. Dziewczyna miała swój udział w tym, że Wolverine dołączył do programu Broń X (tajnego eksperymentu wojskowego, do którego zaangażowano nie tylko Wolverine’a, ale i innych mutantów; między innymi Gambita, Scotta Summersa (Cyklops), Emmę Frost, czy Deadpoola, z którym Wolverine stoczy ostateczną walkę.)