Zaloguj się

Arka Noego

Premiera: 1 maja 2009
Opis dystrybutora
Na pokładzie Arki przebywają wszystkie gatunki zwierząt. Problem w tym, że przy takiej liczebności różnych stworzeń łatwo może zrodzić się konflikt. Drapieżniki szykują się do ataku na zwierzęta roślinożerne a w tym samym czasie stary Noe ma coraz większe problemy z utrzymaniem właściwego kursu statku. W głównej mierze ten stan rzeczy jest spowodowany przez konflikty wśród członków jego rodziny: trzech synów i ich żon. Lew Xiro, który powinien być królem zwierząt, jest przekonany, że celem podróży jest przyjemność i zabawa. Małpa Bombay – jego przyjaciel i osobisty masażysta - udziela mu różnych rad, zaś Kairel – zakochana we lwie po uszy próbuje mu wpoić wiarę w jego przywódcze zdolności. Historia komplikuje się, gdy tygrys Dagnino, wspierany przez gang drapieżników postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby obalić Xiro. Wydarzenia te obserwuje z uwagą Bóg i jego lojalny pomocnik Anioł, który utrwalając wszystko na piśmie, chce stworzyć największy bestseller wszech czasów.

Góra Czarownic

Premiera: 1 maja 2009
Opis dystrybutora
Przez lata krążyły opowieści o niezwykłym miejscu na pustyni w Newadzie, zwanym Górą Czarownic. Mają tam ponoć miejsce liczne nadnaturalne zjawiska. Niespodziewana szansa, by przekonać się, na czym one polegają, trafia się taksówkarzowi z Las Vegas, Jackowi Bruno. Dzieje się tak za sprawą dwójki jego niezwykłych nastoletnich pasażerów obdarzonych zdumiewającymi zdolnościami. Wkrótce okazuje się, że od tej trójki zależeć będą losy świata.

Obywatel Havel

Premiera: 1 maja 2009
Opis dystrybutora
W roku 1992, po rozpadzie Czechosłowacji, były dysydent polityczny, przywódca aksamitnej rewolucji, dramaturg i eseista, Vaclav Havel, został ogłoszony pierwszym prezydentem nowego państwa - Republiki Czeskiej. Tym samym były wróg publiczny otrzymał społeczny mandat, uprawniający go do transformacji państwa i jego instytucji. Mając świadomość, że tego typu wydarzenia są czymś wyjątkowym, Havel pozwolił swojemu przyjacielowi, filmowcowi Pavelowi Koutecký\'emu, na towarzyszenie mu z kamerą, zarówno na Hradczanach (siedziba prezydenta), jak i w podróżach po świecie.

17 Again

Premiera: 8 maja 2009
Opis dystrybutora
Rocznik ’89, Mike O’Donnell jest gwiazdą szkolnej drużyny koszykówki. Niestety, Mike postanawia zaprzepaścić swoją szansę, poślubiając Scarlett – dziewczynę, która spodziewa się jego dziecka. Prawie 20 lat później najlepsze lata życia Mike ma już dawno za sobą. Jego małżeństwo ze Scarlett rozpadło się, w pracy znów ominął go awans, jego nastoletnie dzieci mają go za nieudacznika, a życie towarzyskie sprowadza się wyłącznie do spotkań z Nedem – jego najlepszym przyjacielem z czasów licealnych. Pewnego dnia Mike budzi się ponownie jako siedemnastolatek, dostając tym samym od losu szansę zmiany swojego życia. Niestety, Mike może i ma znów 17 lat, ale jego wizerunek 30-kilkulatka dalece odbiega od trendów obowiązujących w 2009 roku. W pogoni za przeszłością Mike może stracić najlepszą rzecz, jaka go w życiu spotkała.

Kobieta W Berlinie

Premiera: 8 maja 2009
Opis dystrybutora
Berlin, kwiecień 1945. W piwnicy częściowo zburzonego budynku ukrywają się ludzie. Przeżyli nocne naloty i ostrzał artyleryjski. Większość z nich to kobiety. Pomiędzy kobietami oraz kilkoma starymi mężczyznami jest też Anonima. Prowadzi dziennik, w którym zapisuje wydarzenia tych dni dla swojego narzeczonego, Gerda, który dawno temu przepadł na froncie wschodnim. Anonima, podobnie jak większość kobiet, zostaje wielokrotnie zgwałcona przez żołnierzy zwycięskiej armii. Nie zgadza się jednak na rolę ofiary i dochodzi do wniosku, że musi znaleźć protektora, który ochroni ją przed innymi żołnierzami. Przytrafia jej się jednak coś, czego się w ogóle nie spodziewała. Uprzejmy i melancholijny oficer Andriej wzbudza w niej nieoczekiwane uczucia. Ich związek coraz bardziej przypomina miłość. Jednak nigdy nie zniknie między nimi bariera, która nie pozwala zapomnieć, że przecież są wrogami.

Star Trek

Premiera: 8 maja 2009
Opis dystrybutora
James Tiberius Kirk to szukający mocnych wrażeń prosty chłopak z Iowa, obdarzony jednak wrodzonymi cechami przywódczymi i szukający w życiu jakiegoś istotnego celu. Spock to Vulcan, nie do końca akceptowany w swoim środowisku, z uwagi na pół-ziemskie pochodzenie. Kirk i Spock są jak ogień i woda. Jednak w swoich poszukiwaniach własnej tożsamości i wyższego celu życiowego wkrótce stają ramię w ramię i mają okazję sprawdzić się obaj jako szkolący się do niebezpiecznego rejsu kadeci. Reprezentując dwa kompletnie odmienne style – jeden napędzany trudnymi do poskromienia emocjami, drugi kierujący się żelazną logiką, wkrótce stają się buntowniczymi, kłótliwymi przeciwnikami. Obaj są maksymalnie skoncentrowani na swoim nadrzędnym celu – znaleźć się w grupie nielicznych wybrańców, którzy wyruszą w misję na pokładzie U.S.S. Enterprise.

Wino Truskawkowe

Premiera: 8 maja 2009
Opis dystrybutora
Główny bohater Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby tam odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię. Mała mieścina, w jakiej się znalazł, rządzi się swoimi niezmiennymi prawami. Komendant policji od lat jest tu ciągle ten sam, mężczyźni przesiadują w knajpie nad kuflem piwa, a w niedzielę wszyscy idą na mszę. Jest też lokalna piękność, Słowaczka Lubica, w której kocha się pół miasteczka, a ona kusi swymi wdziękami niczym Malena z filmu Giuseppe Tornatore.

Anioły i Demony

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Kiedy Langdon odkrywa dowody wskazujące na odrodzenie się wielowiekowego braterstwa znanego pod nazwą Iluminaci – najbardziej wpływowej organizacji podziemnej w historii ludzkości - wskazują one niezbicie na zagrożenie odwiecznego wroga organizacji – Kościoła Katolickiego. Zegar na ustawionej przez Iluminatów bombie zaczyna już tykać. Mając na to niezbite dowody i chcąc zapobiec katastrofie Langdon udaje się do Rzymu, gdzie zagadkę pomaga mu rozwiązać Vittoria Vetra, piękna i tajemnicza włoska badaczka pracująca dla instytutu CERN. Przy udziale tych dwojga rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach podróż, wiodąca przez krypty wiecznego miasta, tajemnicze katakumby Watykanu, opuszczone katedry, aż do najbardziej tajemniczego na świecie grobowca. Langdon i Vetra będą podążać śladami liczącej sobie 400 lat organizacji Iluminatów, a ich działania mogą okazać się jedyną szansa Watykanu na przetrwanie.

Jeszcze Nie Wieczór

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy. Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia Fausta J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka.

Lato Muminków

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje nagle przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jest zmuszona opuścić swoją ukochaną Dolinę Muminków w poszukiwaniu ratunku przed wielką wodą. Przedostają się do pływającego domu, który - jak się wkrótce okazuje - jest niezwykły. To, tak naprawdę, teatr – wyposażony w scenę i całe teatralne zaplecze. Zamieszkuje go tajemnicza wielbicielka teatru – Emma. Emma postanawia przyjąć pod swój dach Rodzinę Muminków.

Sekretne Życie Pszczół

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Właścicielką pasieki jest August Boatwright. To ona prowadzi rodzinny interes, razem z dwoma siostrami – wyemancypowaną nauczycielką muzyki, June i delikatną May. Pewnego dnia zjawia się u nich czternastoletnia Lily Owens i jej opiekunka, Rosaleen. Dziewczynka obarcza się winą za śmierć matki i postanowiła uciec od agresywnego, pogrążonego w żałobie ojca. Razem z Rosaleen jedzie do Tiburon w Karolinie Południowej – miejsca, z którym związana była jej mama. Trafiają do sióstr Boatwright. August od razu otacza Lily opieką. Dziewczynka po raz pierwszy w życiu czuje się bezpiecznie. Poznaje proste przyjemności i zaprzyjaźnia z siostrami. Wreszcie zaczyna cieszyć się życiem.

Z Miłości Do Gwiazd

Premiera: 15 maja 2009
Opis dystrybutora
Film o wielkim fanie kina, który nieustannie miesza się w życie swoich ulubionych gwiazd, zaniedbując przy tym własne. Kiedy trzy prześladowane aktorki spotykają się na planie wspólnego filmu postawiają zjednoczyć się i wyrównać rachunki.

Hańba

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Profesor David Lurie jest wyrafinowanym człowiekiem i wykładowcą literatury brytyjskiej na Uniwersytecie w Cape Town. Jest niepoprawnym - idącym obyczajowo pod prąd, lecz zgodnie ze swoimi pragnieniami - romantykiem. Poezja, dobre wino i muzyka klasyczna towarzyszą jego życiu częściej, niż napotkani ludzie. Po rozstaniu z żoną wiedzie samotne życie i jest zajęty wyłącznie zaspokajaniem swoich pragnień. Gdy pozwala sobie na romans ze swoją studentką, Melanie Isaacs, trafia na ławę uniwersyteckiego sądu i w rezultacie zostaje usunięty z uczelni. Po niesławnym procesie, upokorzony David wyjeżdża w daleką podróż w głąb afrykańskiego interioru, by odnaleźć swoją córkę, która wiele lat wcześniej zaszyła się na odludnej farmie. Ich spotkanie i towarzyszące mu dramatyczne zdarzenia, spowodują, że David będzie musiał przewartościować swoje życie.

Noc W Muzeum 2

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Nie wiadomo, co dokładnie się z nimi stanie. Do Larry’ego dzwoni miniaturowy kowboj Jedediah i zdradza mu szczegóły. Wśród nowych eksponatów znajdują się między innymi egipski władca Kahmunrah, który po drzemce trwającej 3 000 lat jest nieco nie w sosie. Łączy siły z Iwanem Groźnym, Napoleonem Bonaparte i Alem Capone’em. Mają plan, żeby przejąć nie tylko muzeum, ale i zapanować nad światem. Larry pędzi do Waszyngtonu, żeby przyjść przyjaciołom z pomocą. Nawiąże nowe znajomości – z Albertem Einsteinem, Abrahamem Lincolnem, a także Amelią Eerhart, która zrobi na nim ogromne wrażenie i obudzi chęć przygody. Do starych znajomych Daleya należą Teddy Roosevelt, Oktawiusz, Sacajawea, Attyla i neandertalczycy. Larry zrobi wszystko, by uratować przyjaciół i uratować muzeum.

Obcy We Mnie

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Rebecca i Julian z radością i niecierpliwością oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Gdy tylko niemowlę pojawia się na świecie, wszystko wydaje się układać pomyślnie. Jednak, mimo miłości macierzyńskiej, Rebecca zaczyna odczuwać niewyjaśniony strach i bezsilność w obecności maleńkiej istoty, która jej potrzebuje. Z każdym dniem coraz bardziej uświadamia sobie swoją bezradność. Pogrążając się w ciemności, młoda matka zaczyna zdawać sobie sprawę, że stanowi zagrożenie dla własnego dziecka. Nie potrafi powstrzymać czarnych myśli, które kłębią się w jej głowie. Z jednej strony dziecko jest częścią jej ciała i jej samej, z drugiej strony czymś obcym, co zabiera jej wolność. Tylko bezwarunkowa miłość może to zmienić.

Piątek 13-go

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
W poszukiwaniu zaginionej siostry, Clay Miller zapuszcza się na teren upiornych lasów otaczających legendarne Crystal Lake. Tam natyka się na pozostałości starych, drewnianych domków kempingowych ukrytych pośród pokrytych mchem drzew. Wbrew radom policji i ostrzeżeniom mieszkańców, Clay nie ustaje w poszukiwaniach siostry Whitney, a pomaga mu w tym Jenna, młoda dziewczyna, którą spotyka w grupie znajomych z college’u zamierzających spędzić weekend z dreszczykiem. Nie zdając sobie z tego do końca sprawy, wkroczyli na teren cieszącego się złą sławą zabójcy, który prześladuje Crystal Lake, uzbrojony w ostrą jak brzytwa maczetę, Jasona Voorheesa.

Władcy Wojny

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Jesienią 1870 roku generał Pang stoi na szczycie murów miejskich ubrany w szaty gubernatora. Jego serce wypełniają marzenia o przyszłości. Mógłby zmienić bieg historii. Ale to jedna kobieta i dwóch mężczyzn zmienią całe jego życie. Pomogli mu osiągnąć władzę, lecz teraz zbliża się dzień upadku.

Wojna Polsko-Ruska

Premiera: 22 maja 2009
Opis dystrybutora
Akcja toczy się wśród bloków, między którymi przechadzają się panowie w swoich dresikach i panie w kusych spódniczkach. Głównym prowodyrem w tamtejszej okolicy jest Silny, który spotyka na swej drodze kilka zupełnie różnych od siebie kobiet. Mężczyzna poznaje Andżelę, która jest młodą poetką, wyglądającą jak nocny duch gotyku, o mocno pesymistycznym podejściu do świata. W tym samym dniu w domu Silnego pojawia się jego dobra znajoma Natasza Blokus, silna kobieta o niecodziennych gabarytach, uzależniona od wąchania zupek w proszku. Wspólnie planują okraść Zdzisława Sztorma, właściciela wytwórni piasku. Kolejny dzień Silnego wiąże się z uczestniczeniem w miejskim festynie, podczas którego poznaje Alicję, dziewczynę z dobrego domu. Trafia z nią do jej mieszkania, gdzie wykorzystując gościnność nowej koleżanki i zjada cały zapas tabletek przeciwbólowych.

Antychryst

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.

Baby Love

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Emmanuel jest pediatrą. Bardzo kocha dzieci i pragnie zostać ojcem. Problem w tym, że jego partner Philippe zupełnie inaczej wyobraża sobie wspólne życie. Nie mogąc dojść do porozumienia, mężczyźni rozstają się. Philippe szybko oddaje się kolejnym miłosnym uciechom, a Manu zaczyna szukać kobiety, która zostanie matką jego dziecka. Przez przypadek spotyka na swojej drodze piękną, młodą Kolumbijkę Finę. Dziewczyna początkowo jest oburzona propozycją Manu, choć ten w zamian proponuje jej ślub. Dopiero, gdy ratuje ją z opresji, zaczyna patrzeć na niego przyjaźniej. Wprowadza się do jego domu i bardzo szybko się w nim zakochuje. Manu szuka dalej potencjalnej matki. Spotyka się z kobietami, ale żadna nie odpowiada jego oczekiwaniom. Widząc jego smutek, Fina decyduje się przyjąć propozycję Manu. Liczy, że dziecko zbliży ich jeszcze bardziej. Ale i wtedy nie wszystko okazuje się łatwe, bo badania wykazują, że Manu nie może mieć dzieci. Z pomocą przychodzi Philippe.

Duchy Moich Byłych

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Fotograf gwiazd, Connor Mead to zatwardziały kawaler bez zobowiązań, który notorycznie zrywa z dziewczynami przez telefon. Jego młodszy brat, Paul, już w zasadzie stoi na ślubnym kobiercu. Niestety, w przeddzień tej wielkiej uroczystości Connor psuje imprezowy nastrój wszystkich gości zgromadzonych na wieczorze kawalerskim brata. Wygląda na to, że Connor jest w stanie zepsuć wesele Paula, lecz wtedy pojawia się duch wujka Wayne\'a, legendarnego macho, którego wyczyny wpłynęły na styl życia Connora. Wujek Wayne ma ważną wiadomość dla swojego protegowanego, którą przekazuje za pośrednictwem duchów byłych dziewczyn Connora. Zabierają go one w odkrywczą, pełną zabawnych sytuacji podróż w czasie przez wszystkie jego nieudane związki — zarówno te przeszłe, obecne, jak i przyszłe.

Na Imię Ma Sabine

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Dokumentalny portret Sabine Bonnaire, 38-latki cierpiącej na autyzm, nakręcony został przez jej siostrę-aktorkę. Dokumentacja 25 lat życia Sabine pokazuje ciepłą osobę, której rozwój i liczne talenty zostały zmarnowane z powodu niewłaściwego systemu opieki zdrowotnej. Po tragicznych pięciu latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym, Sabine odnalazła się na nowo w domu w Charente. Film ukazuje nieudolność instytucji powołanych do opieki nad dotkniętymi chorobą ludźmi oraz dramatyczne konsekwencje, do których może to prowadzić.

Potwory Kontra Obcy

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Kiedy Susan Murphy w dniu swojego ślubu przypadkowo zostaje trafiona przez meteor wypełniony dziwną substancją z kosmosu, zaczynają się z nią dziać dziwne rzeczy – w niewyjaśniony sposób rozrasta się do wielkości olbrzymki o imponującym wzroście prawie 15 metrów. Na to tajemnicze zjawisko nie pozostają obojętni przedstawiciele sił militarnych kraju. Susan zostaje pojmana i trafia do objętego klauzulą tajności ośrodka wojskowego, gdzie już jako Gigantka przebywa w doborowym towarzystwie przeróżnej maści stworów-potworów. Jest wśród nich obdarzony głową insekta profesor Karaluch, małporyb i niezniszczalny B.O.B., a także larwa o wdzięcznym imieniu Insectozaurus. Ich niewola ma się jednak wkrótce skończyć, kiedy to tajemniczy robot z kosmosu ląduje na naszej planecie z zamiarem dokonania podboju Ziemi.

Stan Gry

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Ambitny kongresmen Stephen Collins jest przyszłością swojej partii politycznej: przewodniczącym komitetu nadzorującego wydatki na obronę. W tej wschodzącej gwieździe pokładane są wielkie nadzieje – ma zostać czołową osobistością w kraju - do dnia, kiedy jego piękna asystentka ginie tragicznie, a skrywane tajemnice wychodzą na światło dzienne. Pracując dla swojego wydawcy, twardej jak stal Cameron Lynne, która zleciła mu zbadanie sprawy, McAffrey ma wątpliwe szczęście bycia jednocześnie starym przyjacielem Collinsa. Kiedy wspólnie z nową w zawodzie partnerką Dellą Frye usiłują poznać tożsamość zabójcy, McAffrey natyka się na procedurę tuszowania faktów, które mogłyby wstrząsnąć strukturami władzy. W mieście politycznych doradców i bogatych polityków, odkrywa jedyną prawdę: Kiedy stawką są miliardy, nie ma osoby, której uczciwość byłaby poza podejrzeniem.

Tulpan

Premiera: 29 maja 2009
Opis dystrybutora
Asa po ukończonej służbie wojskowej wraca w rodzinne strony. Mieszka kątem u siostry Samal, choć jej mąż, milczący pasterz Ondas z trudem akceptuje obecność chłopaka. Asa chce samodzielności, własnego domu, stada owiec, wielbłądów, ale także – komfortowego życia, jakie zna z kolorowych magazynów. Tymczasem, aby zdobyć stado i móc zapewnić sobie byt, Asa musi najpierw znaleźć żonę. Jedyną szansą Asy jest dziewczyna o rzadkim imieniu Tulpan. Tajemnicza Tulpan odtrąca zaloty, za pretekst podając odstające uszy marynarza. Także ona zaplanowała już swoją przyszłość. Ondas traci cierpliwość dla darmozjada o dwóch lewych rękach. Zdesperowany Asa jeszcze raz próbuje podbić serce Tulpan opowieściami o nieustraszonych czynach na morzu i o potworach zamieszkujących morskie głębiny. Daremnie. I kiedy wszystko wydaje się już być beznadziejne, wydarza się cud. Cud życia. Asa musi podjąć pierwszą dojrzałą decyzję w życiu.