Zaloguj się

Afonia i Pszczoły

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Afonia ma jedną wielką pasję, jaką jest filmowanie. Prawie w ogóle nie rozstaje się z nakręcaną ręcznie kamerą rejestrując wszystko, co wydaje jej się interesujące. Jednak każdy jej dzień wygląda podobnie, jest pogodzona ze swoim losem i nie oczekuje już od życia zbyt wiele. I wtedy niespodziewanie pojawia się On. Afonia początkowo podchodzi do nieznajomego z dystansem, wkrótce jednak staje się on kolejnym obiektem jej pasji filmowej i życiowej. Wywiązuje się między nimi pełen namiętności romans, który burzy jej poukładany świat i stawia przed nieoczekiwanymi wyborami. Okazuje się, że tajemniczy przybysz jest również mistrzem zapasów. Przybył do domu Afonii, by poznać tajemnicę jej męża, ale niespodziewanie spotkał miłość. Któregoś dnia mężczyzna znika bez słowa.

Home - S.O.S. Ziemia!

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Człowiek w ciągu 200 000 lat istnienia na Ziemi zakłócił równowagę biologiczną naszej Planety, która nieprzerwanie kształtowała się przez niemal 4 miliardy lat ewolucji. Cena, jaką trzeba za to płacić jest bardzo wysoka. Mamy bardzo niewiele czasu, by odwrócić pojawiającą się apokaliptyczną wizje katastrofy. To jedynie 10 lat, by uświadomić sobie, jak ogromna jest grabież naturalnych bogactw naszej Planety i zmienić sposób ich konsumpcji. Za pomocą wyjątkowych zdjęć, nakręconych wyłącznie z powietrza w ponad pięćdziesięciu krajach Yanna Arthusa-Bertrand kładzie kamień węgielny pod przebudowę naszego wspólnego domu.

Ja Cię Kocham, A Ty Z Nim

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Życie wdowca, Dana Burnsa, jest całkowicie poświęcone wychowaniu trzech niesfornych córek oraz pracy dla lokalnej gazety, w której redaguje rubrykę z poradami dla samotnych rodziców. Aż do chwili, gdy poznaje w księgarni Marie. Dan jest oczarowany pierwszym spotkaniem z Marie, ale kolejne jest dla niego niczym kubeł zimnej wody – dowiaduje się, że Marie jest nową dziewczyną jego brata.

Nad Jeziorem Tahoe

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Szesnastoletni Juan próbuje uciec. Już na przedmieściach sennego meksykańskiego miasteczka rozbija samochód. Na opustoszałej z pozoru i zalanej słońcem prowincji chłopak zaczyna szukać mechanika. Rozpoczyna się dzień pełen zaskakujących zdarzeń. Na drodze Juana pojawiają się dziwni, a jednocześnie zwyczajni ludzie. Podejrzliwy staruszek Don Heber i jego pies Sica. Lucia, zagubiona młoda matka, która marzy o wypadzie na rockowy koncert i David, mający bzika na punkcie Bruce\'a Lee. Przypadkowe relacje okażą się jednymi z najważniejszych. Juan zaczyna doceniać codzienność. Dopiero w tym banalnym świecie zacznie rozumieć tak oczywiste i jednocześnie niewytłumaczalne zjawiska, jak śmierć...

Terminator: Ocalenie

Premiera: 5 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Jest rok 2018. Dzień Sądu nadszedł zrównując z ziemią współczesną cywilizację. W postapokaliptycznej scenerii armia Terminatorów przemierza świat zabijając lub biorąc do niewoli ocalałych jeszcze ludzi. Kontrolę nad Terminatorami sprawuje Skynet, który osiągnął etap samoświadomości 14 lat wcześniej. Tylko jeden człowiek był świadkiem nadejścia Dnia Sądu. Człowiek, którego los zawsze był nierozłącznie związany z losem rodzaju ludzkiego - John Connor. Jego przekonanie o możliwości wygrania starcia z maszynami staje pod znakiem zapytania w momencie pojawienia się Marcusa Wrighta, obcego z przeszłości, którego ostatnim świadomym wspomnieniem jest pobyt w celi śmierci przed egzekucją. Connor musi podjąć decyzję, czy w tak krytycznej sytuacji można ufać Marcusowi. Czasu jest coraz mniej, a Skynet wymyśla coraz to nowe strategie, żeby raz na zawsze rozprawić się z Ruchem Oporu.

12 Rund

Premiera: 12 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Kiedy funkcjonariusz nowojorskiej policji Danny Fisher zatrzymuje genialnego złodzieja Milesa i udaremnia jego ucieczkę z łupem, ginie dziewczyna przestępcy. Miles trafia do więzienia, a po wyjściu zza krat postanawia się zemścić. Porywa dziewczynę Fishera i każe mu rozwiązać dwanaście, skomplikowanych łamigłówek - tylko w ten sposób gliniarz ocali życie swojej ukochanej.

Genua. Włoskie Lato

Premiera: 12 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Włoskie miasto Genua staje się nowym domem dla Joe’ego i jego dwóch córek Kelly i Mary. Ich matka niedawno zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w USA, ale pod czułą opieką przyjaciółki Joe’ego, Barbary, rodzina powoli odzyskuje spokój. Podziwiany przez młode studentki ojciec z coraz większym entuzjazmem podchodzi do obowiązków wykładowcy uniwersyteckiego. Za sprawą zauroczonych nią przystojnych Włochów, Kelly poznaje najciekawsze zakamarki miasta. W trakcie swoich wycieczek Mary zauważa z kolei ducha zmarłej matki, błąkającego się za nią krok w krok po krętych uliczkach Genui.

Lwica

Premiera: 12 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Julia budzi się w swoim mieszkaniu otoczona krwią. Na podłodze leżą ciała wciąż żyjącego Ramiro i martwego Nahuela. Obaj mężczyźni byli jej kochankami. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Jest sama, przerażona i w ciąży. Nie rozumie, co się stało. Trafia do więzienia dla matek i ciężarnych kobiet. Przez pierwsze dni trzyma się z boku i jest zamknięta w sobie. Dopiero, gdy poznaję Martę, współwięźniarkę i matkę dwójki dzieci, zaczyna próbować zaakceptować sytuację. Marta staje się jej doradcą i przewodnikiem. W życiu Julii pojawia się ktoś jeszcze – matka, z którą nie miał kontaktu od wielu lat. Sofia chce pomóc córce i wynagrodzić jej przeszłość. Załatwia prawnika, wysyła paczkę z rzeczami dla dziecka i powoli próbuje odbudować przerwaną więź. Julia jest jednak nieufna i nie jest w stanie się przełamać.

Berlin Calling

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Tragikomedia o berlińskiej scenie techno. Gwiazda muzyki elektronicznej DJ Ickarus wraca po wyczerpującej międzynarodowej trasie do Berlina, gdzie próbuje ukończyć nowy album. Wspiera go jego agentka, a zarazem dziewczyna – biseksualna Mathilde. Jednak wszystkie plany Ickarusa rujnuje jego słabość do narkotyków. Po zażyciu wybitnie toksycznej pigułki znany DJ trafia do domu wariatów. Czy muzyka pomoże mu wyjść na prostą? Berlin wzywa!

Mój Nauczyciel

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Petr uczy swoich młodych podopiecznych, że aby poznać siebie trzeba dostrzegać i rozumieć różnorodność natury. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele musi dowiedzieć się jeszcze o samym sobie. Zostawiając rodziców i wszystkie niespełnione miłości w Pradze, jedzie do wiejskiej szkoły. Tam zaprzyjaźnia się z Marie i jej nastoletnim synem, Ladą. Wkrótce między tą trójką pojawią się intensywne emocje – Marie pragnie Petra, on pragnie Lady, a Lado... Te uczucia zaważą na całym ich życiu.

Narzeczony Mimo Woli

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Rzutka bizneswoman Margaret Tate, podpora potężnego nowojorskiego wydawnictwa, postanawia wyjść za mąż za swego asystenta Andrew Paxtona, którego traktowała dotąd więcej niż bezceremonialnie. Zmuszają ją do tego fikcyjnego związku niespodziewane okoliczności. Kobieta jest Kanadyjką. Chce uzyskać amerykańskie obywatelstwo, ponieważ grozi jej deportacja z powodu zaniedbania procedur wizowych. Ale ten wyrachowany plan zaczyna brać w łeb, gdy para spędza weekend z rodzicami Andrew w miejscowości Sitka na Alasce.

Ojcze Nasz. Krew Z Krwi

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Pedro jedzie na pierwsze spotkanie ze swoim ojcem Diego, bogatym restauratorem, którego dotąd nie wiedział. Niestety zostaje okradziony, ląduje na ulicy, jest kompletnie zagubiony w obcym mieście. Jest głodny, nie zna języka i nie ma pieniędzy. Poznaje Magdę, dziewczynę, która łapie się wszelkich sposobów, by zarobić pieniądze. Pedro opowiada jej swoją historię i obiecuje pieniądze w zamian za pomoc. Dziewczyna zgadza się. Skazani na siebie, uczą się siebie nawzajem i poznają swoje światy. Poza układem zaczyna łączyć ich coś na kształt przyjaźni. Tymczasem złodziej Juan pojawia się u ojca Pedro - Diego z listem, twierdząc, że jest jego synem. Początkowo mężczyzna wygania chłopaka, każąc mu zniknąć z własnego życia. Z czasem jednak rodzi się w nim głęboko uśpiona, ojcowska miłość - miłość, która nie zna granic i nadaje życiu sens.

U Pana Boga Za Miedzą

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka przybywa do Królowego Mostu, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Zza wielkiej wody, w białym kabriolecie, przybywa Amerykanin, a tak naprawdę - Staś Niemotko, po 20 latach emigracji wracający na ojcowiznę. Niestety z ojcowizny pozostały same zgliszcza. A tymczasem w Królowym Moście zbliżają się wybory burmistrza. Od lat było tak samo, ten sam kandydat, który mógł liczyć na poparcie i proboszcza, i komendanta. Ale władza staje się modna, i o fotelu burmistrza zaczyna marzyć inny kandydat, miejscowy przedsiębiorca, jakby nie patrzeć, człowiek sukcesu. Gość z Ameryki, bezrobotny, obyty w świecie, jest idealnym kandydatem na szefa sztabu wyborczego.

Udręczeni

Premiera: 19 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Wyjątkowo przerażający przypadek straszenia miał miejsce w Connecticut, a jego ofiarami padła rodzina, która właśnie wprowadziła się do opustoszałego od lat domu przy Meriden Avenue. Krótko po przeprowadzce rodzina odkryła na tyłach domu mały cmentarz, w piwnicy salę do balsamowania zwłok oraz szuflady pełne niepokojących fotografii zwłok: okazało się, że ich nowe lokum w latach dwudziestych pełniło funkcję domu pogrzebowego. Prawie natychmiast rodzina stała się świadkiem zjawisk paranormalnych. Przez cały ten czas nie mieli pojęcia, że ich przeżycia staną się źródłem wiedzy na temat najbardziej ekstremalnego i przekonującego przypadku działania sił paranormalnych, jaki kiedykolwiek został udokumentowany.

Transformers: Zemsta Upadłych

Premiera: 24 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Minęły trzy lata od czasu kiedy młody Sam Witwicky dokonał ocalenia Ziemi przed decydującym starciem pomiędzy dwoma wojującymi ze sobą grupami robotów. Pomimo swojej walecznej postawy Sam jest nadal przeciętnym nastolatkiem z typowymi dla swojego wieku problemami – decyzją o wybraniu drogi edukacji i pójściem do collegu, co wiąże się z pierwszą w życiu dłuższą rozłąką z dziewczyną Mikaelą i rodzicami. Naturalnie, z decyzją tą wiąże się jeszcze jeden problem – konieczność wytłumaczenia wyjazdu na studia nowemu przyjacielowi i opiekunowi - robotowi Bumblebee. Dla Sama nowym celem jest podjęcie nauki i próba prowadzenia normalnego uniwersyteckiego życia. Jednak, żeby móc osiągnąć ten cel Sam musi zapomnieć o swoim przeznaczeniu.

Coco Chanel

Premiera: 26 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Początek XX wieku, Francja, mała dziewczynka i jej siostra wychowujące się pod opieką sióstr zakonnych co niedzielę czekają, aż zjawi się ich ojciec. Czekają na próżno. Śpiewaczka o głosie zbyt słabym by przebić się przez hałaśliwą żołnierską publikę lokali, w których występuje, czeka na swoją szansę. Ta nie przychodzi. Prowincjonalna krawcowa skazana na wykonywanie drobnych poprawek krawieckich na tyłach miejscowego sklepiku z ubraniami, czuje, że to nie jej miejsce. Nie myli się. Początkująca kurtyzana o wątłej figurze znajduje schronienie w ramionach Etienne\\\'a Balsana. Wyróżnia się jednak w towarzystwie pełnym lekkoduchów i prostytutek. Jest inna. Kobieta zakochana z wzajemnością w Boyu Capelu, postanawia sobie, że nigdy do nikogo nie będzie należeć. Dotrzyma obietnicy. Buntowniczka, nie może spokojnie oddychać pośród ograniczeń nakładanych jej przez epokę i społeczeństwo. Lubi zakładać koszule swoich kochanków. Szokuje. Coco Chanel, artystka. Nim stworzyła wizerunek nowoczesnej kobiety, już nią była.

Przebłysk Geniuszu

Premiera: 26 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Detroit, początek lat 60. ubiegłego wieku. Profesor lokalnego uniwersytetu i wynalazca-amator Robert Kearns jest szczęśliwym małżonkiem nauczycielki Phyllis i ojcem szóstki dzieci. Gdy wpada na pomysł skonstruowania wycieraczek samochodowych o regulowanej prędkości, jest przekonany, że zdobędzie nie tylko rozgłos i uznanie, ale zapewne i pieniądze. Niestety wynalazek, nad którym pracował z przyjacielem Gilem Previckiem, zostaje zawłaszczony przez potężne samochodowe koncerny. Bob rozpoczyna trwającą latami wyczerpującą batalię sądową skierowaną przeciw gigantom. Pomaga mu w niej doświadczony prawnik Gregory Lawson. Z czasem myśl, by zmusić potężne firmy do uznania jego praw przekształca się u Kearnsa niemal w groźną obsesję, co powoduje kryzys w jego życiu rodzinnym i załamanie nerwowe.

Zack i Miri Kręcą Porno

Premiera: 26 czerwca 2009
Opis dystrybutora
Przyjaźniący się ze sobą przez całe życie współlokatorzy, Zack i Miri, muszą stawić czoła ciężkim czasom i górom długów. Kiedy sytuacja kryzysowa doprowadza do tego, że w mieszkaniu odcinają im prąd i wodę, wpadają na pomysł szybkiego zarobku - wyprodukowania domowego filmu porno z udziałem kilkorga przyjaciół. Zack i Miri przyrzekają sobie nawzajem, że wspólny seks nie zrujnuje ich przyjaźni. Kiedy rozpoczynają kręcenie filmu to, co na początku było tylko sprytnym pomysłem na biznes, zmienia się w coś znacznie poważniejszego.