Zaloguj się

Epoka Lodowcowa 3: Era Dinozaurów

Premiera: 1 lipca 2009
Opis dystrybutora
Wiewiór nadal próbuje zdobyć orzeszka (przy okazji znajdzie prawdziwą miłość), Maniek i Ela spodziewają się małych mamuciątek, Sid wpada w tarapaty po znalezieniu jaj dinozaura, a Diego zastanawia się czy przy nowych kumplach nie został mięczakiem. Przyjaciół czeka nowa przygoda – idąc Sidowi z pomocą trafią do tajemniczego, podziemnego świata, w którym spotkają dinozaury i polującą na jednego z nich jednooką łasicę o imieniu Buck.

La Libertad

Premiera: 3 lipca 2009
Opis dystrybutora
Bohater ścina drzewa, jedzie do odbiorcy, dzwoni do domu, poluje i przygotowuje sobie kolację. Śledzimy życie Misaela minuta po minucie, niemalże jak w filmie dokumentalnym, próbując odkryć jego sposób bycia na świecie. Do przeżycia wystarcza mu jedynie to, co najbardziej potrzebne. Prawie nie widuje się z innymi ludźmi. Cykliczna, powtarzająca się praca wykonywana przez Misaela zmusza widza do zastanowienia nad wolnością jednostki.

Trzy Królestwa

Premiera: 3 lipca 2009
Opis dystrybutora
Władca potężnego państwa chce zjednoczenia skłóconego kraju. Decyduje się wydać wojnę dwóm mniejszym królestwom. Ze swojej legendarnej milionowej armii wysyła specjalne oddziały doborowych żołnierzy. Zaatakowane państwa postanawiają zawrzeć sojusz przeciwko najeźdźcy i wspólnie stawić czoła niezliczonym siłom wroga. Dochodzi do walk pod Czerwonym Klifem. Wśród burzliwych wydarzeń pojawi się rywalizacja o piękną kobietę, a spektakularna bitwa zmieni bieg historii na zawsze.

Brüno

Premiera: 10 lipca 2009
Opis dystrybutora
BRÜNO to gejowska wyrocznia mody i gospodarz topowego niemieckojęzycznego programu o modzie poza Niemcami. Jego celem w życiu jest zostanie największą austriacką gwiazdą po Hitlerze oraz odnalezienie prawdziwej miłości.

Gabinet Doktora Caligari

Premiera: 10 lipca 2009
Opis dystrybutora
Alan przychodzi do gabinetu tajemniczego doktora Caligari, gdzie wróż Cesare przepowiada, iż Alan pożyje jeszcze tylko do zmroku. Faktycznie, mężczyzna zostaje zamordowany, a wróżbita staje się głównym podejrzanym. Cesare ucieka przed pragnącym go zlinczować tłumem, ale w końcu umiera z wyczerpania. Sprawę w swoje ręce postanawia wziąć Francis, przyjaciel Alana, który domyśla się, iż za całą sprawą stoi tajemniczy doktor Caligari.

Horsemen - Jeźdźcy Apokalipsy

Premiera: 10 lipca 2009
Opis dystrybutora
Od śmierci żony twardy gliniarz, Aidan Breslin coraz bardziej wyraźnie oddala się od swoich dwóch synów Aleksa i Seana. W pracy angażuje się w dochodzenie w sprawie seryjnych zabójstw, inspirowanych biblijną przepowiednią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Próbując ułożyć wszystkie zaskakujące elementy w całość, Breslin powoli uświadamia sobie, iż łączy go z czterema podejrzanymi szokujący związek.

Każdy Chce Być Włochem

Premiera: 10 lipca 2009
Opis dystrybutora
Załamany po rozstaniu z ukochaną Isabellą, sprzedawca ryb Jake spędził niemal dekadę, starając się bez skutku odzyskać dziewczynę. Minęło już osiem długich lat, od kiedy go opuściła, ale on wciąż nie może o niej zapomnieć, pomimo że ona ułożyła już sobie życie – ma męża oraz trójkę dzieci. Przyjaciele Jake’a: Steve i Gianluca, mają dość jego wiecznej frustracji i postanawiają zająć się jego życiem osobistym. Organizują mu zatem randkę w ciemno z pewną piękną Włoszką z bostońskiego North Endu. Jake nie jest jednak Włochem, jego rodzina pochodzi z Polski. Jest przekonany, że tak atrakcyjna kobieta jak Marisa nie spotykałaby się z kimś, kto nie ma włoskich korzeni. Dlatego postanawia udawać imigranta z Italii...

Lepsze Rzeczy Do Roboty

Premiera: 10 lipca 2009
Opis dystrybutora
Senne angielskie miasteczko Cotswolds jest tłem opowieści o problemach dorastającej w nim młodzieży, a także pokolenia ich rodziców. Gale cierpi na agorafobię, Nan niechętnie wstaje z łóżka, Tess przedawkowała narkotyki. Państwo Galdwin spędzili razem 60 lat, niewiele rozmawiając. Wszyscy czują się schwytani w pułapkę swoich lęków i niepowodzeń. A jednak to siła miłości jest centralnym tematem filmu. Jego bohaterowie poszukują także bezpieczeństwa, akceptacji i poczucia własnej wartości. Przełamują własne bariery, wychodzą naprzeciw swoim oczekiwaniom.

Dla Niej Wszystko

Premiera: 17 lipca 2009
Opis dystrybutora
Lisa i Julien są szczęśliwym, kochającym się małżeństwem, mają małego synka Oscara, prowadzą spokojne, rodzinne życie. Ale pewnego poranka policja aresztuje Lisę pod zarzutem brutalnego morderstwa. I choć Lisa jest niewinna - wszystkie dowody świadczą przeciwko niej. Zostaje skazana na 20 lat więzienia. Julien zrobi teraz wszystko, żeby uratować ukochaną. Nawet jeśli będzie to oznaczało przekroczenie granic prawa.

Egzorcyzmy Dorothy Mills

Premiera: 17 lipca 2009
Opis dystrybutora
Wkrótce po śmierci synka, psychiatra Jane Morton, spotyka na swojej drodze zawodowej wyjątkowo trudny przypadek. Dorothy Mills, piętnastolatka z małej irlandzkiej wyspy, oskarżona zostaje o usiłowanie zabójstwa pozostającego pod jej opieką dziecka. Na miejscu zdarzenia Jane spotyka żyjącą w ciągłym lęku, nawiedzaną przez widmo i wrogą wobec obcych małą społeczność. Społeczność, która skrywa przerażający sekret. Mieszkańcy wierzą, że Dorothy posiada dostęp do mocy działających poza sferą, którą bada psychiatria. Początkowo sceptyczna Jane będzie musiała zweryfikować swoje poglądy, gdy dziewczynka przemówi do niej głosem jej zmarłego syna.

Miss Marca

Premiera: 17 lipca 2009
Opis dystrybutora
Euegene spotyka się z Cindi Whitehall. Oboje zachowują wstrzemięźliwość i serwują kolegom pogadanki o czystości. Tymczasem Tucker nęka każdą napotkaną dziewczynę i marzy o tym, by kiedyś zaliczyć seks-imprezę u Hugh Hefnera. Po trzech latach związku Cindi dochodzi do wniosku, że dorosła do tego, by zrobić następny krok. Eugene zgadza się na to i postanawiają stracić cnotę po balu maturalnym. Niestety plan nie dojdzie do skutku – Tucker upija Eugene’a, żeby go wyluzować, a w efekcie Eugene spada ze schodów i zapada w śpiączkę. Cztery lata później Euegene budzi się i odkrywa, że Cindi pozowała nago do Playboya. Razem z Tuckerem rusza w podróż do rezydencji Hugh Hefnera, żeby odzyskać Cindi. Ich śladem podąża zwariowana dziewczyna Tuckera i dziwni strażacy.

Służąca

Premiera: 17 lipca 2009
Opis dystrybutora
Po 23 latach Raquel żyje wyobrażeniem, że jest nie tylko służącą, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Valdesów. Pewnego dnia pani domu postanawia zatrudnić drugą kobietę do pracy, uważając, że Raquel jest przepracowana. Ta jednak odbiera to jak zamach na swoją pozycję. W obawie przed utratą swojej dotychczasowej, uprzywilejowanej roli, robi wszystko, aby pozbyć się nowej współpracowniczki. Mocno uczepiła się rodziny Valdesów, którą nazywa swoją rodziną, i jej ostra rywalizacja z innymi pokojówkami obnaża w niej to, co najgorsze. Wszystko zmienia się wraz z przybyciem bardzo energicznej Lucy, której entuzjazm i pogoda ducha przynosi odmianę w życiu Raquel.

Wrogowie Publiczni

Premiera: 17 lipca 2009
Opis dystrybutora
Historia szybkiego i niebezpiecznego życia Johna Dillingera – człowieka, którego przestępstwa fascynowały Amerykę znajdującą się w potężnym kryzysie finansowym. Złodzieja, który zainspirował pierwszą ogólnokrajową wojnę z przestępczością i dowodził bandą uzbrojonych rabusiów dokonując imponujących napadów na banki. Legendarny, wyjęty spod prawa przestępca ery Wielkiego Kryzysu, John Dillinger posiadał charyzmę, która sprawiła, że hipnotyzował cały naród.

Adrenalina 2. Pod Napięciem

Premiera: 24 lipca 2009
Opis dystrybutora
Chev znowu jest więc w wielkich tarapatach, mając na karku meksykańskiego gangstera El Hurona i chińską mafię, na której czele stoi wiekowy, ale wciąż niebezpieczny Poon Dong. Zwraca się po medyczną pomoc do Doc’a Miles\'a, pomaga mu również Venus, brat bliźniak jego przyjaciela Kaylo, wraca do niego dziewczyna Eve, która nie ma już najmniejszych wątpliwości, czym zajmuje się jej ukochany. Pełen determinacji Chev usiłuje odzyskać skradzione serce oraz zemścić się na wszystkich, którzy brali udział w jego zamianie.

Cichy Chaos

Premiera: 24 lipca 2009
Opis dystrybutora
Pietro, producent filmowy, ratuje przed utonięciem kobietę. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jego żona umarła. Zostaje jedynym opiekunem 10-letniej córeczki Claudii. Mężczyzna musi przystosować się do całkiem nowej sytuacji i nauczyć najprostszych, codziennych czynności. Wycofuje się z szaleńczego pędu, który towarzyszył mu w pracy, zaczyna szukać siebie, a przede wszystkim całe dnie spędza siedząc na ławce w parku obok szkoły córki. Tu spotka się z przyjaciółmi, pije kawę, rozmyśla. Tu na nowo rodzi się jego świat.

Harry Potter i Książę Półkrwi

Premiera: 24 lipca 2009
Opis dystrybutora
Ośmieleni powrotem Lorda Voldemorta, śmierciożercy sieją spustoszenie zarówno w świecie Mugoli, jak i w świecie czarodziejów. Hogwart nie jest już tak bezpiecznym schronieniem, jakim był kiedyś. Harry podejrzewa, że w zamku może czyhać wiele niebezpieczeństw. Dumbledore woli jednak przygotować Harry’ego na końcową walkę, gdyż wie, że zbliża się ona nieuchronnie. Dyrektor Hogwartu chce, aby Harry pomógł mu w odkryciu sekretu dotyczącego sposobu obrony stosowanego przez Voldemorta. Sekret ten zna tylko były nauczyciel eliksirów w Hogwarcie, profesor Horacy Slughorn. Świadomy tego Dumbledore manipuluje swoim kolegą, zachęcając go do powrotu na stare stanowisko. W zamian oferuje mu więcej pieniędzy, większy gabinet i szansę uczenia sławnego Harry’ego Pottera.

Ślepa Miłość

Premiera: 24 lipca 2009
Opis dystrybutora
Filmowa refleksja na temat najbardziej intymnych uczuć i emocji osób, których natura pozbawiła zdolności widzenia. To również próba pokazania, że niewidomi posiadają coś bardzo wartościowego - własny autonomiczny świat emocji, pełen marzeń, idei i snów. Problem braku wzroku jest zatem w tym filmie nie wadą, lecz atutem. Czterech głównych bohaterów łączy nie tylko fakt, że wszyscy są niewidomi, lecz przede wszystkim silna potrzeba naturalnej i głębokiej miłości.

Hair

Premiera: 31 lipca 2009
Opis dystrybutora
Claude Bukowski, syn farmera z Oklahomy, wsiada do międzystanowego autobusu jadącego do Nowego Jorku. W ręku ściska kartę poborowego - za dwa dni ma się stawić w punkcie rekrutacyjnym i wyruszyć na wojnę do Wietnamu. Ostatnie chwile w cywilu chce przeznaczyć na poznawanie wielkiego świata. W Central Parku spotyka grupę hippisów. Z nimi smakuje beztroskiego życia na przekór sztywnym regułom społecznym, pali pierwsze skręty i poznaje siłę narkotycznych wizji LSD. Udaje mu się uwieść zjawiskową Sheilę, która do Central Parku wybiera się na konne przejażdżki. Po dwóch dniach karnawału Claude, wbrew namowom Bergera, decyduje się stawić w komisji rekrutacyjnej. Ale jego nowi przyjaciele nie dają za wygraną i ruszają za nim do Arizony.

Moja Wielka Grecka Wycieczka

Premiera: 31 lipca 2009
Opis dystrybutora
Georgia jest pilotem niepokornej grupy turystów, podróżujących po Grecji śladami zabytków kultury antycznej. Zwiedzających bardziej interesują jednak tandetne pamiątki niż lekcje historii. Piękna pilotka, zmęczona ciągłymi starciami z podopiecznymi i nieprzychylnymi tubylcami, zdaje się nie zauważać, że za kółkiem jej autobusu wycieczkowego zasiada tyleż tajemniczy, co interesujący grecki kierowca. Czy dziewczyna niespodziewanie znajdzie uczucie tam, gdzie się go w ogóle nie spodziewała?

Prawdziwa Historia Kota W Butach

Premiera: 31 lipca 2009
Opis dystrybutora
Młody młynarz dostaje w spadku dziwnego kota, który nie dość, że mówi, to jeszcze chodzi w butach, posiadających magiczną moc. Przy pomocy różnych sztuczek i z nieodłącznym humorem, kot pomoże swojemu nowemu panu zdobyć serce pięknej królewny, której największą życiową pasją jest taniec. Nie obejdzie się przy tym bez zasadzek, które na dzielną parę zastawiają różne typy spod ciemnej gwiazdy...

Stary, Kocham Cię

Premiera: 31 lipca 2009
Opis dystrybutora
Bohaterem filmu jest Peter Klaven, odnoszący sukcesy agent nieruchomości, który zaręczając się z kobietą swoich marzeń, Zooey, ku swojemu przerażeniu odkrywa, że nie ma bliskiego przyjaciela, który mógłby zostać jego drużbą. Wkrótce potem rozpoczyna serię dziwacznych i często krępujących męskich spotkań, dzięki którym ma nadzieję znaleźć prawdziwego kumpla. Poznaje m.in. uwielbiającego zabawę, charyzmatycznego Sydneya Fife – zupełne przeciwieństwo samego siebie – z którym szybko nawiązuje nić porozumienia. Jednak, im bliższy staje się Peterowi Sydney, tym bardziej cierpi na tym jego związek z Zooey. Ostatecznie Peter zostaje zmuszony do dokonania wyboru między narzeczoną a nowym kumplem.