Zaloguj się

Balladyna

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Gwiazda nowojorskiego komisariatu detektyw Ribb prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Podązając za śladami natrafia na kolejne ofiary, powiększa się też lista podejrzanych sięgając prominentnych polityków. Pytanie Kto tego dokonał? zamienia się na Któż tego nie zrobił? Miłość, romans, zdrada i śmierć mieszają się w dusznych oparach Manhattanu.

Brzydka Prawda

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Abby Richter jest ambitną producentką porannego talk show. Dumna jest z tego, że potrafi znaleźć szybkie rozwiązania dla wszelkiego rodzaju problemów. jednak jeśli chodzi o randkowanie, trzymająca wszystko pod kontrolą perfekcjonistka Abby ma na swoim koncie same porażki. Jakby tego było mało, jej program telewizyjny zaczyna gwałtownie spadać w rankingach. Żeby podnieść słupki oglądalności Abby zmuszona jest połączyć siły z nowo zatrudnionym korespondentem specjalnym - Mikem Chadway’em, facetem, który ewidentnie działa jej na nerwy. Prowadzona przez niego sekcja programu pod nazwą Brzydka prawda kusi damską część widowni obietnicą ujawnienia tajemnicy o tym, co tak naprawdę kręci facetów. Jego bezpośredni, pikantny i otwarcie szowinistyczny styl prowadzenia programu działa na Abby jak czerwona płachta na byka.

Enen

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Wrocław, 1997. Do miasta zbliża się wielka powódź, trwa ewakuacja szpitali. Młody psychiatra Konstanty Grot odprowadza do autobusu katatonicznego pacjenta, Pawła Płockiego. Gdy autobus rusza, pacjent żegna lekarza charakterystycznym gestem – takim samym, jak zmarły niedawno ojciec doktora. Poruszony Kostek postanawia dowiedzieć się czegoś o Płockim, ale jego teczka z dokumentacją medyczną jest prawie pusta. Próba określenia tożsamości chorego spotyka się z obojętnością reszty personelu, próbującego ogarnąć wywołany powodzią chaos. Żona Konstantego, Renata, jest utalentowaną wiolinistką, grającą na altówce w kwartecie często zapraszanym na zagraniczne tournee, mają pięcioletnią córkę. Z powodu kolejnego wyjazdu matki dziewczynka trafia do babci, ojciec ma ją odwiedzać, ale tego nie robi – pochłonięty zagadką Pawła Płockiego.

Gigante

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Jara - samotny, spokojny, nieśmiały mężczyzna – jest ochroniarzem w jednym z supermarketów na przedmieściach Montevideo. Pracuje na nocnej zmianie i za pomocą kamer monitoruje cały obiekt. Wydaje się, że nic nie zakłóci monotonnej pracy Jary. Jednak wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy na jednym z monitorów spostrzega młodą sprzątaczkę Julię. Dziewczyna wpada mu w oko. Początkowo godzinami obserwuje Julię na monitorach, kiedy dziewczyna sprząta supermarket. Potem postanawia dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Zaczyna ją śledzić zaraz po wyjściu z pracy, kiedy idzie do kina, na plażę a nawet kiedy idzie na randkę z innym mężczyzną. Życie Jary powoli zamienia się w codzienny cykl czynności związanych z Julią. Śledzenie Julii staje się jego obsesją.

Janosik. Prawdziwa Historia

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia do zbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt z napadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członków bandy, chciwego i butnego Huncagi. Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą.

Oszukać Przeznaczenie 4

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
W dniu, w którym grupa przyjaciół miała miło spędzić czas, oglądając na żywo wyścigi samochodowe, Nick O’Bannon ma straszliwą wizję wypadku na torze. Palące się szczątki samochodów uderzają w trybuny i zabijają stojących tam przyjaciół Nicka, a na niego samego spada górna część konstrukcji. Otrząsnąwszy się z tej makabrycznej wizji, Nick wpada w panikę i próbuje przekonać swoją dziewczynę, Lori, oraz przyjaciół, Janet i Hunta, że muszą natychmiast uciekać. Udaje im się to w ostatniej chwili, zanim przerażająca wizja staje się rzeczywistością. Niestety, grupa przyjaciół zbyt wcześnie cieszy się z drugiej szansy otrzymanej od losu. Okazuje się, że wypadek, z którego cudem uszli z życiem, to dopiero początek walki z przeznaczeniem. Nicka wciąż dręczą wizje, a niedoszłe ofiary zajścia na torze zaczynają po kolei ginąć w makabrycznych okolicznościach. Nick musi znaleźć sposób na oszukanie przeznaczenia raz na zawsze, zanim śmierć dosięgnie i jego.

Zniknięcie

Premiera: 4 września 2009
Opis dystrybutora
Jan Thomas wychodzi z więzienia po kilku latach odsiadywania wyroku za morderstwo. Jego wolność niespecjalnie cieszy współwięźniów, którzy na pożegnanie podtapiają go i łamią mu palce. Mężczyzna przyjmuje to ze spokojem - otwiera się przed nim nowe życie. Jan jest wyjątkowo uzdolnionym organistą, więc szybko dostaje pracę w kościele. Ma dom, rower, kilka ubrań. Udaje mu się zbudować małe szczęście. Zjednuje sobie także przełożonych. Szczególne miejsce zajmuje w sercu pani pastor i jej kilkuletniego syna Jensa. Bojąc się odrzucenia, Jan postanawia zataić przed nimi swoją przeszłość.

Bękarty Wojny

Premiera: 11 września 2009
Opis dystrybutora
W pierwszych latach niemieckiej okupacji Francji Shosanna Dreyfus była świadkiem egzekucji swojej rodziny z rąk nazistowskiego pułkownika Hansa Landy. Shosannie cudem udało się ujść z życiem i uciec do Paryża, gdzie przyjęła całkowicie nową tożsamość jako właścicielka i operatorka kina. W innej części Europy, porucznik Aldo Raine organizuje grupę amerykańskich żołnierzy żydowskiego pochodzenia w celu przeprowadzania szybkich, szokujących aktów odwetowych. Oddział Raine\'go, znany swojemu wrogowi jako bękarty wojny, dołącza do działającej w charakterze tajnej agentki niemieckiej aktorki Bridget von Hammersmark, mając na celu wypełnienie misji, która zmierza do obalenia przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy wszystkich splatają się i ostatecznie spotykają pod kinem Shosanny, gdzie ona sama zdecydowana jest dokonać odwetu za losy swojej rodziny.

Garfield: Koty Górą

Premiera: 11 września 2009
Opis dystrybutora
Zła kocica Vetvix zaatakowała planetę Dorkon i ukradła urządzenie, za pomocą którego zamierza podbić zarówno komiksowy, jak i animowany świat. Tym urządzeniem jest specjalny pistolet. Osobnik, którego trafi wystrzelony z niego pocisk traci wolną wolę i staje się niewolnikiem tego, kto strzelał. Żeby ta niebezpieczna broń dobrze działała potrzebny jest pewien kryształ. Garzooka ukradł go i uciekł przed Vetvix. Kocica jest zdeterminowana i chce dorwać kryształ w swoje łapy. Garzooka liczy na pomoc Garfielda.

Ostatnia Akcja

Premiera: 11 września 2009
Opis dystrybutora
Czy uczucie do jaja wartego 18 milionów dolarów może doprowadzić gang mecenasa Szaro za kraty? Kim tajemnicza pułkownik Dowgird steruje z tylnego siedzenia? Jak rozbić układ? O tym wie Małolat, który w obronie zastraszonej przez gangsterów rodziny, organizuje grupę wsparcia. Wybiera spośród najlepszych: jego ludzie przeszli przez niejedno piekło. Teraz muszą zastawić pułapkę i Szaro zrobić na szaro. Z jajem.

Zaróbmy Jeszcze Więcej

Premiera: 11 września 2009
Opis dystrybutora
Erwin Wagenhofer przygląda się funkcjonowaniu światowego systemu finansowego. Najlepiej kupować, gdy krew jest na ulicach – tłumaczy Mark Mobius, guru inwestorów, obecnie rezydujący w Singapurze – wtedy zarabia się najwięcej. Zamknięte środowisko doradców finansowych i bankierów na naszych oczach tworzy rzeczywistość dynamicznego wzrostu i błyskawicznych profitów. Austriacki filmowiec zderza poglądy beneficjentów liberalnego kapitalizmu z punktem widzenia jego ofiar, stara się prześledzić i odtworzyć mechanizmy nowoczesnego rynku bez granic. Rozmawia z przedsiębiorcami i lobbystami. Przepytuje ekonomistów i akademików. Odwiedza raje podatkowe i indyjskie ulice nędzy.

9

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
W niedalekiej przyszłości wszystkie maszyny świata, zasilane i kierowane przez Wielką Machinę, zwracają się przeciwko ich użytkownikom i wywołują przewrót, w którego wyniku ludzkość zostanie zdziesiątkowana. W ostatnich dniach przed katastrofą tajemniczy naukowiec powołuje do życia grupę niewielkich szmacianych laleczek, które przetrwają apokalipsę. Jeden z nich, tytułowe Dziewięć przejawia talenty przywódcze, pozwalające zebrać wokół niego pozostałych, małych wojowników. Ta nietypowa miniaturowa armia musi za sprawą tytułowego bohatera wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii.

Boski

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Filmowy portret Giulio Andreottiego, jednej z najbardziej niezwykłych postaci XX wieku. Związany z chrześcijańskimi demokratami, Andreotti był głównym rozgrywającym na włoskiej scenie politycznej, przez lata pełniącym różne funkcje w rządzie Italii: był ministrem w kilku rządach, trzykrotnie powierzono mu tekę premiera. Wytrawny polityk i człowiek zagadka, potrafił lawirować pomiędzy stawianymi mu zarzutami ze strony mediów i mimo wielu procesów utrzymać się na powierzchni. Film rozpoczyna się w przeddzień trzęsienia ziemi, które poruszyło Włochami na początku lat 90–tych. Gerontokrata wciąż pozostaje poza zasięgiem wszelkich jurysdykcji, ale już za moment zostanie pozbawiony immunitetu, oskarżony o współpracę z mafią sycylijską i korupcję. Reżyser opisuje kulisy jednego w największych procesów politycznych i bezpardonową walkę o utrzymanie się przy władzy przez Andreottiego.

Do Czech Razy Sztuka

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Oskar jest prezenterem prognozy pogody w czeskiej telewizji. Wiedzie spokojne życie u boku swojej żony Zuzany, aż do dnia, gdy odkrywa, że ukochana ma pewien defekt. Stanie się to przełomową chwilą w jego małżeńskim życiu i początkiem miłosnych eksperymentów. Kto spełni jego rozbudzone fantazje - węgierska opiekunka do dzieci, wielbicielka żółwi lądowych, piosenkarka - koleżanka Karela Gotta, czy dziewczę lekkich obyczajów? Czy manipulowanie prognozami pogody dla własnych miłosnych celów nie spowoduje prawdziwego sztormu w jego życiu?

Dzieci Ireny Sendlerowej

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Film opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta. Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom – Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom Sendlerowej możliwe stało się bezpieczne wyprowadzenie z getta około 2500 dzieci, które umieszczone zostały w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Prawdziwa tożsamość uratowanych była przez Irenę systematycznie odnotowywana na maleńkich kartkach ukrytych w słoiku zakopywanym w ogrodzie.

Kocham Cię Od Tak Dawna

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Juliette spędziła w więzieniu 15 lat. Po wielu latach życia w zamknięciu, niespecjalnie wyobraża sobie powrót do rzeczywistości. Skrywa w sobie tajemnicę, której nie zaakceptowali nawet najbliżsi. Juliette przez cały czas odsiadywania wyroku nie miała kontaktu z żadnym z członków swojej rodziny. Została wykluczona i wykreślona, zdana sama na siebie. Nauczyła się z tym żyć - nie potrzebuje nikogo i niczego. Kiedy pod swój dach przygarnia ją Lea, młodsza siostra, Juliette wcale nie czuje wdzięczności. Dzięki czułości Lei i jej rodziny początkowa niechęć i dystans znikają, a kobieta zaczyna wracać do normalnego życia. Ożywają wspomnienia i skrywane marzenia. Juliette uczy się rozmawiać z ludźmi, zdobywa pracę i oswaja się z rzeczywistością. Spod grubego pancerza, pod którym się schowała, przeziera bardzo wrażliwa i potrzebująca miłości istota.

Magiczne Drzewo

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Burza powaliła olbrzymi, stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie nie znali jego mocy i zrobili z drzewa setki przedmiotów. W każdym ukryła się cząstka magicznej siły. Wysłano je do sklepów i od tego dnia na całym świecie zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy. Do domu pewnej rodziny trafia czerwone krzesło, które potrafi chodzić, latać i spełniać pragnienia tych, którzy na nim siedzą. Nieopatrznie wypowiedziane życzenie powoduje, że rodzice wyjeżdżają do pracy za granicę, oddając dzieci do domu upiornej ciotki. Dzieci zmieniają ciotkę w małą dziewczynkę i wyruszają na pełną niesamowitych zdarzeń wyprawę, aby odnaleźć rodziców.

Obcy Na Poddaszu

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
W Michigan mieszka rodzina Pearsonów – Stuart, Nina i ich dzieci: Hannah, Tom i najstarsza Bethany. Kiedy Tom uznaje, że rodzinie przydadzą się wakacje, Pearsonowie wyjeżdżają do trzypiętrowego domu położonego na wygwizdowie. Dojeżdżają do nich wujek Nate z synem Jake’em, babcia Rose i bliźniaki Art i Lee. Niespodziewanie zjawia się także chłopak Bethany, Ricky. Pierwszej nocy dzieje się coś niezwykłego – na dachu lądują kosmici! Ricky staje się niewolnikiem kosmitów – dzięki swojej technologii nie z tego świata kontrolują jego myśli i czyny. Za pośrednictwem Ricky’ego informują, że zamierzają podbić Ziemię. Próbują dorwać Toma i Jake’a, ale chłopcom udaje się uciec. Niebawem wszystkie dzieciaki dowiadują się o obecności obcych i zdają sobie sprawę z tego, że kosmici mogą kontrolować tylko umysły dorosłych ludzi. Przed dziećmi poważne zadanie – muszą uratować planetę i ukryć przed dorosłymi obecność przybyszy z kosmosu.

Obsesja

Premiera: 18 września 2009
Opis dystrybutora
Sharon ma przystojnego męża Dereka, słodkiego synka i właśnie wraz z rodziną, dzięki awansowi męża, wprowadziła się do wymarzonego domu. Pewnego dnia, Derek poznaje pracującą w jego biurze na zastępstwie, Lisę. Piękna, dobrze przygotowana i zawsze pogodna Lisa jest idealną współpracownicą. Sytuacja zmienia się, kiedy parę dni później dziewczyna próbuje poderwać Dereka na firmowym przyjęciu i chociaż mężczyzna uważa, że to zły pomysł, Lisa nie przyjmuje odmowy. Staje się coraz bardziej niezrównoważona. Derek zaczyna być przerażony tym, jak daleko Lisa może posunąć się w swojej obsesji. Początkowo mężczyzna nie mówi żonie o Lisie, sądząc, że ma wszystko pod kontrolą. Decyduje się zwolnić dziewczynę, ale okazuje się, że sama odeszła. Derek wierzy, że na zawsze. Kilka tygodni później otrzymuje jednak serię upiornych, seksualnych maili od osoby podpisanej jako: DZIEWCZYNA NA ZASTĘPSTWO. Wkrótce potem w jego biurze pojawia się Lisa i usiłuje zniszczyć jego małżeństwo.

Casablanca

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
Rick Blaine, Amerykanin osiadły w Maroku, jest właścicielem lokalu będącego punktem etapowym dla wojennych uchodźców francuskich. Pewnego dnia w lokalu pojawia się jego wielka miłość, Ilsa, która opuściła go przed laty bez słowa wyjaśnienia.

Galerianki

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami - czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik – Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
Mający spore ambicje początkujący wynalazca Flint Lockwood jest nieco dziwacznym geniuszem, w którego głowie rodzą się pomysły na jedne z najbardziej przedziwnych urządzeń kiedykolwiek wymyślonych. Chociaż wszystkie jego wynalazki, poczynając od butów w spray’u, a na translatorze myśli małp kończąc okazywały się do tej pory spektakularnymi porażkami i przynosiły niewielkiemu miasteczku rodzinnemu same kłopoty, Flint nie ustaje w swoich wysiłkach, żeby stworzyć w końcu coś, co przyniesie ludziom radość.

Pierwszy Krzyk

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
10 kobiet, z różnych krajów, kultur, języków. Co może łączyć paryską baletnicę z mieszkającą na ulicy biedną Hinduską lub jedną z dziecięciu żon masajskiego wojownika? Jest takie potężne doświadczenie, które jednoczy wszystkie kobiety na całym świecie bez względu na wykształcenie, wyznanie i status materialny: to narodziny dziecka. Cudowne, przerażające, niezwykłe, piękne lub pełne cierpienia, lecz nade wszystko uniwersalne przeżycie, pozwalające poczuć pierwotną moc: pierwszego oddechu, pierwszego krzyku. Film z udziałem rzeczywistych bohaterów jest świadectwem tego magicznego momentu początków życia. Odkrywa uniwersalizm narodzin, które są przecież tak niepowtarzalne i różne jak każdy z nas. Historia toczy się na pięciu kontynentach, od najsłabiej rozwiniętych, zacofanych regionów po obszary najbardziej zurbanizowane.

Przerwane Objęcia

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
Lena i Mateo zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką... Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia?

Surogaci

Premiera: 25 września 2009
Opis dystrybutora
Świat bliskiej przyszłości. Ludzie żyją w zupełnej izolacji, kontaktując się między sobą jedynie za pośrednictwem robotów zwanych surogatami, które są lepszymi wersjami swoich ludzkich odpowiedników. W tym świecie jest na pozór całkowicie bezpiecznie, przemoc (jak się wydaje) skutecznie wyeliminowano. Agent FBI, Greer, a właściwie jego elektroniczny zastępca, pracuje w wydziale zabójstw. Pewnego dnia Greer zostaje zmuszony do, wielce ryzykownego, opuszczenia domu. Nie ma jednak innej możliwości, bo tylko on, wraz z agentką Peters, jest w stanie zapobiec niebezpiecznemu spiskowi i serii tajemniczych morderstw. Zabito bowiem dwóch surogatów, a potem ludzi, których zastępowali, co nie zdarzyło się od lat. Okazuje się, iż utopijny świat, w którym żyją bohaterowie, oparty jest na mocno wątpliwych podstawach.