Zaloguj się

Dzień W Juriewie

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Luba, piękna śpiewaczka operowa wraz z synem odwiedza swoje rodzinne miasto. Kilka lat temu opuściła Rosję i poświeciła się karierze. Osiągnęła międzynarodowy sukces i podbiła sceny Londynu, Mediolanu, Paryża. Zanim na zawsze opuści kraj, chce po raz ostatni zobaczyć Juriewo. Powrót do domu ma być symbolicznym pożegnaniem z Rosją. Jedyną wartą zobaczenia rzeczą w miasteczku jest stary kościół. Andriej wspina się wysoko na kościelną wieżę. Luba zostaje na dole i zasypia. Kiedy budzi się, chłopaka nigdzie nie ma. Przerażona kobieta rozpoczyna poszukiwania. Nadaremnie przemierza brudne uliczki miasteczka. Nikt niczego nie widział. Zdesperowana Luba udaje się na policję, ale i tam niespecjalnie przejmują się jej tragedią. Kobieta zostaje sama, telefon Andrieja nie odpowiada, a na Juriewo spada noc.

Kocham Cię, Beth Cooper

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Denisowi Cooverman\'owi przypadł zaszczyt wygłaszania mowy pożegnalnej na koniec liceum. Chłopak był piątkowym uczniem, robił karierę w gazetce. Jednym słowem jest szkolną ofermą. Od lat skrywa uczucie do Beth, jednej z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. Najlepszy kumpel Denisa, Rich, namawia go do wyznania swoich uczuć podczas mowy pożegnalnej. Przy okazji Denis dosrywa kilku kolegom z równoległych klas. Nie ma co ukrywać: Denis odstawił niezłą lipę, ale niedługo się wstydził, bo Beth i jej dwie przyjaciółki wpadła do niego na spontaniczną imprezę z okazji zakończenia szkoły. Pojawił się na niej także Kevin, chłopak Beth. Śmiałe wyznanie na koniec liceum zapewniło Denisowi najbardziej dziką i zwariowaną noc w jego życiu.

Moje Winnipeg

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Dokumentalna fantazja Guya Madina, który w swoich obrazach zaciera granice między jawą a snem. Fascynują go rodzinne miasto Winnipeg, nieme kino, kicz, surrealizm, gotyckie powieści grozy, historie rodzinne i własne, pełne traum, dzieciństwo. Łącząc wszystkie te elementy i dodając do nich wyjątkowe poczucie humoru, stworzył niepowtarzalny styl.

Przypadkowy Mąż

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Gwiazda programów radiowych Dr Emma Lloyd oraz jej wydawca i narzeczony Michael myśleli, że zorganizowanie ślubu cywilnego w Nowym Jorku będzie bajecznie proste. Wystarczy mieć ponad 18 lat, nie być spokrewnionym, odpowiedniego dnia o odpowiedniej porze stawić się w urzędzie miasta, uiścić opłatę i... hurra, jest się małżeństwem. Koniec kropka. Prawda? Nieprawda – bo Emma jest już mężatką! Ups... Czy można zapomnieć, że już raz wychodziło się za mąż? Z pewnością nie można. Zwłaszcza nie wtedy, gdy jest się perfekcyjną, praktyczną, zorganizowaną Dr Emmą Lloyd, zwaną Doktor Miłość, guru Nowego Jorku w sprawach sercowych. Jednak nie wszystkim wychodzi to na dobre. Boleśnie przekonał się o tym nowojorski strażak Patrick Sullivan, którego związek się rozsypał. Porzucony Patrick chce się zemścić ma przemądrzałej pani redaktor. Gdy w gazecie znajduje zapowiedź ślubu Dr Emmy Lloyd, przychodzi mu do głowy, że to idealna okazja, by popsuć piękne plany Doktor Miłość.

Słowo Jak Głaz

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Anton Remizow przyjechał do Moskwy zaraz po wyjściu z wojska, jego celem było ożenić się z Zinaidą, dziewczyną, która przysłała mu zdjęcie i parę słów, kiedy ten był w wojsku. Jednakże rodzice Zinaidy dali do zrozumienia, że nie po to wyjechali z zabitego Almietjewska, aby przeżywszy się w Moskwie znaleźć jej za męża ziomka. Anton postanawia wyjechać do domu jednak po zetknięciu się z milicjantem postanawia wstąpić w szeregi stróży porządku. Zostaje przydzielony do dzielnicy gdzie mieszka Zina. Z początku wydaje się, że Anton wybrał typową dla demobilizujących się drogę podbicia Moskwy. Dopiero później stanie się jasne, że jego wybór nie był przypadkowy. Przed widzem staje System, w którym nie zostało nic ludzkiego, wszystko można kupić i sprzedać. Podczas całego filmu widz zostaje zanurzony w błoto ludzkiego gnoju, uniżenia, podłości.

Weronika Postanawia Umrzeć

Premiera: 2 października 2009
Opis dystrybutora
Wydawać się by mogło, iż 28-letnia Weronika Deklava ma w życiu wszystko: urodę, dobrze płatną pracę i piękne mieszkanie w Nowym Jorku. Brakuje jej jednak najważniejszego: sensu życia. Dlatego pewnego wieczora, Weronika postanawia umrzeć. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że jej serce jest bardzo słabe i dziewczyny nie da się już uratować. Mając przed sobą jedynie tydzień życia, Weronika zaczyna patrzeć na rzeczywistość jak nigdy przedtem. Zmienia otaczający ją świat oraz siebie.

Dobry, Zły i Zakręcony

Premiera: 9 października 2009
Opis dystrybutora
Obrabiający pociągi nierozgarnięty rzezimieszek Zakręcony kradnie Japończykom mapę, która ma go doprowadzić do ukrytego skarbu. Niestety, mapy szuka też bezwzględny przywódca gangu Zły, a za Złym podąża łowca głów Dobry. Wkrótce cała trójka pakuje się w nie lada kłopoty i staje się obiektem pościgu. Biorą w nim udział chińscy bandyci, japońska armia, która również poszukuje ukrytego skarbu oraz koreańscy bojownicy o wolność, którzy z kolei wierzą, że mapa przedstawia plany budowy japońskiej kolei.

Dystrykt 9

Premiera: 9 października 2009
Opis dystrybutora
Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii.

Gwiazda Kopernika

Premiera: 9 października 2009
Opis dystrybutora
Mikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder przepowiada mu wielką przyszłość, rozwijając w chłopcu zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem szarlatanem a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem, rodzi się odkrycie, które zmieni świat.

Julie i Julia

Premiera: 9 października 2009
Opis dystrybutora
Julia Child, kobieta, która na zawsze zmieniła sposób gotowania w Ameryce. Jednak w 1948 roku Julia była po prostu jedną z Amerykanek mieszkających we Francji. Julii, z jej niespokojną naturą, nie wystarczało jednak pełnienie roli żony swojego pracującego męża. Pragnęła sama czymś się zająć i czegoś dokonać. Pół wieku później widzimy Julie Powell, zbliżającą się do 30 młodą kobietę, która zabrnęła w swojej karierze w ślepy zaułek. Julie wpada na wydawałoby się szalony plan. Decyduje się poświęcić dokładnie rok na wykonanie dań według wszystkich 524 przepisów z książki kucharskiej Julii Child. Na podstawie tych doświadczeń planuje napisać bloga, dokumentującego wszystkie jej kuchenne perypetie.

Miasto Z Morza

Premiera: 9 października 2009
Opis dystrybutora
Krzysztof Grabień przyjeżdża ze wsi pod Przeworskiem, aby razem ze swoim przyjacielem, Wołodią Jazowieckim, uczestniczyć w budowie gdyńskiego portu. Na miejscu poznaje Kaszubkę, Łuckę Konkę. Młodzi zakochują się w sobie, a na swojej drodze spotykają Panią Helenę, wdowę po oficerze Legionów, która po przyjeździe z Warszawy próbuje prowadzić nad morzem restaurację i rozpocząć swoje życie na nowo.

Fighting

Premiera: 16 października 2009
Opis dystrybutora
Pochodzący z małego miasteczka Shawn MacArthur przyjeżdża do Nowego Jorku z niczym, a na życie zarabia sprzedając na ulicy podróbki. Wszystko zmienia się jednak, kiedy mistrz przekrętów Harvey Boarden dostrzega w nim naturalny talent do walk ulicznych i oferuje pomoc w zarobieniu naprawdę dużych pieniędzy. Jako jego menadżer, wprowadza Shawna do skorumpowanego kręgu walk na gołe pięści, w którym bogaci ludzie obstawiają bardzo wysokie stawki. Prawie z dnia na dzień Shawn staje się gwiazdą, musi jednak stoczyć serię pojedynków, aby pokonać rywali, którzy zdumiewają swoimi umiejętnościami. Ale, jeśli Shawn liczy na wydostanie się z tego mrocznego świata, w którym się znalazł, będzie musiał stanąć do najtrudniejszej walki w życiu.

Nowszy Model

Premiera: 16 października 2009
Opis dystrybutora
Sandy jest piękną, seksowną kobietą, która wiedzie idealne życie. Jednak pewnego dnia szczęście pryska niczym bańka mydlana i zmusza ją do przeprowadzenia się do Nowego Jorku. Poznaje 25-letniego Arama, romantycznego optymistę, pracującego w niewielkiej kawiarni. Chłopak oferuje Sandy pomoc i niebawem staje się nieocenionym wsparciem. Atrakcyjna kobieta umawia się na kolejne nieudane randki z niewłaściwymi mężczyznami, zdając się nie dostrzegać, że prawdziwe uczucie znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Odlot

Premiera: 16 października 2009
Opis dystrybutora
Carl Fredricksen, emerytowany sprzedawca balonów, spełnia swe wielkie życiowe marzenie o dalekiej podróży – za pomocą setek balonów przekształca swój dom w pojazd powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej. Ale przypadkiem zabiera nieplanowanego pasażera, ośmioletniego skauta Russella, pełnego nieuzasadnionego optymizmu, lecz wyjątkowo niezręcznego. W pełnej niebezpieczeństw i zasadzek dżungli przeżyją mnóstwo zdumiewających przygód i zdobędą przyjaciół, o jakich im się nawet nie śniło...

Gamer

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
Niedaleka przyszłość. Świat, w którym jedni ludzie, w stworzonym sztucznie środowisku, kontrolują umysły innych w niekończącej się i obejmującej swoim zasięgiem miliony osób grze internetowej. Jej głównym bohaterem jest mistrz Kable. Gwiazdor owej wyjątkowo brutalnej gry akcji znanej jako Slayers, w której jako awatary graczy występują więźniowie, staje się światowym fenomenem. Miliony ludzi obserwują w napięciu każdy jego ruch. Jego postać kontroluje nastolatek Simon. Tymczasem Kable powoli realizuje swój ukryty plan: chce odzyskać tożsamość, uwolnić uwięzioną rodzinę i doprowadzić do zniszczenia całego systemu, będącego tworem multimilionera Kena Castle’a.

Granice Miłości

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
W Meksyku Maria, młoda dziewczyna osierocona przez matkę, wiedzie szczęśliwe życie z ojcem i jego najlepszym przyjacielem do czasu, aż tragiczny wypadek wszystko zmienia. W przygranicznym meksykańskim miasteczku Las Cruces, dwoje nastolatków: Mariana i Santiago, odnajdują miłość w obliczu nagłej śmierci swoich rodziców. W porzuconej przyczepie, gospodyni domowa Gina, rozpoczyna namiętny romans, który wepchnie Sylvię i innych na kolizyjny kurs z wybuchową siłą zakazanej miłości.

Mniejsze Zło

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
Kamil, student Uniwersytetu Warszawskiego, pragnie za wszelką cenę zostać pisarzem i to najlepiej od razu rozpoznawalnym. Wydaje nawet swój pierwszy tomik - poezji konkretnej, ale to wciąż za mało, aby liczyć się w literackich, i nie tylko, kręgach. Brak zaliczeń i zdanych egzaminów grożą mu skreśleniem z listy studentów. Mężczyzna symuluje chorobę psychiczną dzięki czemu unika tyleż chwalebnej, co obowiązkowej służby w Wojsku Ludowym. Podczas pobytu w szpitalu staje przed możliwością szybkiego awansu w pisarskim światku. Decyduje się na krok, który będzie miał wpływ na jego dalsze życie. Powtórzy to raz jeszcze. Później będzie musiał jednak za wszystko zapłacić wysoką cenę.

Notorious

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
Poznajemy małego Chrisa jako prymusa w szkole katolickiej; jego matka robi wszystko, by syn nie trafił na ulicę. Niestety, chłopak zaczyna handlować narkotykami. Jego życie się zmienia, gdy Jan zachodzi w ciążę i parze rodzi się córka. Wallace postanawia zapewnić rodzinie wszystko co najlepsze – nawet jeśli będzie musiał działać niezgodnie z prawem. Jedno wydarzenie zupełnie odmieniło los Biggie’ego – taśma z jego freestyle’em trafiła w ręce DJ’a B.I.G Daddy Kane’a – Mistera Cee, a potem usłyszał ją Sean Puffy Combs. Niemal z dnia na dzień Biggie stał się gwiazdą. Wallace szybko się przekonał, że większa kasa, to większe kłopoty. Jego menadżerowie, Wayne Barrow i Mark Pitts, robili wszystko co w ich mocy, żeby chłopakowi nie odbiło, ale nie było łatwo – Biggie nagrywał, a do tego był ojcem i ożenił się z koleżanką z wytwórni Bad Boy – Faith Evans. Sytuację skomplikowały przyjaźń z raperką ze składu Junior M.A.F.IA – Kimberly Lil’ Kim Jones i narastający konflikt z Tupaciem Shakurem – raperem z Zachodniego Wybrzeża. Jego kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie, a muzyka trafiła do milionów ludzi, ale życie napisało tragiczny scenariusz...

Piła VI

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
Detektyw Hoffmann stał się spadkobiercą przekonań ogarniętego obsesją zabijania Jigsawa. Stosuje także jego metody. Agenci FBI próbują, zachowując środki ostrożności, zbliżyć się do Hoffmanna. Ten podejmuje z nimi śmiercionośną grę, wierząc, że jej finał pozwoli zrozumieć światu plan Jigsawa. Ile ofiar przyniesie to działanie?

Serafina

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
W 1913 roku niemiecki kolekcjoner Wilhelm Uhde, jeden z pierwszych nabywców dzieł Picassa, wynajmuje mieszkanie w Prowansji, aby pisać i odpocząć od intensywnego paryskiego życia. Do prac domowych zatrudnia Séraphine. Jego zaskoczenie jest olbrzymie, gdy odkrywa, że ta niezwykle charyzmatyczna kobieta obdarzona jest także niespotykanym talentem. Rozpoczyna się przejmująca i wyjątkowa znajomość pomiędzy marchandem malarskiej awangardy XX w. i kobietą wizjonerką.

Solista

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
Dziennikarz Steve Lopez zabrnął w swojej karierze i życiu w ślepy zaułek. Pełen gorzkich przemyśleń spaceruje pewnego dnia wzdłuż Skid Row w Los Angeles, gdzie widzi zaniedbaną, ale intrygującą postać Nathaniela Ayersa, przelewającą swoje uczucia na pozbawione większości strun skrzypce. Początkowo Lopez podchodzi do Ayersa jak do potencjalnego interesującego tematu dziennikarskiego w mieście miliona przypadków ludzkich. W miarę jednak jak zaczyna odkrywać historię tego wybitnie uzdolnionego muzyka, który będąc cudownym, świetnie zapowiadającym się młodym talentem trafił na ulicę, los Ayersa zaczyna go intrygować i osobiście angażować. Lopez dochodzi do wniosku, że może pomóc Ayersowi zmienić jego życie. Podejmuje zatem misję wyciągnięcia go z dotychczasowej egzystencji i ponownego wprowadzenia na muzyczne salony. Z czasem okazuje się, że udzielana przez Lopeza pomoc genialnemu muzykowi nie pozostaje bez wpływu na niego samego. To właśnie Ayers ze swoją niewiarygodną pasją, upartością i umiłowaniem twórczej wolności sprawia, że Lopez przechodzi głęboką przemianę.

Zero

Premiera: 23 października 2009
Opis dystrybutora
W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym TAK uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

Odgłosy Robaków - Zapiski Mumii

Premiera: 28 października 2009
Opis dystrybutora
Myśliwy polujący na króliki odkrywa w lesie zmumifikowane ciało 40-letniego mężczyzny. Lekarze twierdzą, że zgon nastąpił około stu dni wcześniej. Zmarły prowadził dziennik, z którego możemy odtworzyć ostatnie dwa miesiące jego życia. Pod koniec sierpnia udał się w góry, które kiedyś odwiedził jako student. Zachwycony ich dostojnym pięknem, pomyślał, że to idealne miejsce na śmierć. Po kilkunastu latach zjawia się tu ponownie. Notuje: w plecaku mam wszystko, co potrzebne do samobójstwa. Nie zamierza się wieszać ani skakać ze skały. Wybrawszy ustronne miejsce, z folii i gałęzi buduje namiot, w którym postanawia zagłodzić się na śmierć. Nie dowiadujemy się wiele o motywach jego decyzji. Jego dziennik to szczegółowy, szokująco naturalistyczny zapis zbliżającej się śmierci.

This Is It

Premiera: 30 października 2009
Opis dystrybutora
Film powstał w oparciu o setki godzin prób i materiały zakulisowe zrealizowane w dniach, kiedy wokalista przygotowywał się do serii koncertów w Londynie. Produkcja zrealizowana w systemie HD przy użyciu najnowocześniejszych technik dźwięku cyfrowego zaoferuje widzom wybrane sekwencje w 3-D i stanowić będzie unikalną formę retrospekcji pokazującej karierę artysty poprzez wywiady z jego najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami.

Zabójcze Ciało

Premiera: 30 października 2009
Opis dystrybutora
Jennifer z wrednej, pewnej swej atrakcyjności dziewczyny zmienia się w zło wcielone. Pragnie krwi, a jej ofiarami padają kolesie, którzy do tej pory mogli tylko pomarzyć o tym, by dziewczyna łaskawie na nich spojrzała. Przyjaciółką Jennifer jest Needy – zwykła dziewczyna z sąsiedztwa, która zawsze żyła w cieniu swej pięknej koleżanki. Będzie musiała stanąć na wysokości zadania i obronić miejscowych chłopaków przed demoniczną Jennifer, zwłaszcza że jedną z ofiar ma paść jej chłopak, Chip.