Zaloguj się

(500) Dni Miłości

Premiera: 4 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Historia zaczyna się w dniu gdy piszący teksty na kartki z życzeniami Tom poznaje nową sekretarkę swojego szefa, Summer. Dziewczyna wydaje się być poza jego zasięgiem, ale okazuje się, że mają ze sobą dużo wspólnego. Oboje uwielbiają The Smiths i surrealistyczne obrazy Magritte’a. Do tego Tom kiedyś mieszkał w Jersey, a Summer ma kota o imieniu Bruce. Pasują do siebie jak dwie połówki jabłka... Po trzydziestu jeden dniach akcja powoli się rozwija. Trzydziestego drugiego dnia Tom jest już zakochany na zabój. Summer jawi mu się jako ideał. Sto osiemdziesiątego piątego dnia przychodzi lekkie zawirowanie, ale Tom wciąż ma nadzieję. Jego relacja z Summer jest raz lepsza, raz gorsza – spotykają się, po chwili przestają do siebie odzywać.

Amerykańskie Ciacho

Premiera: 4 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Historia playboya, który dostatnie życie w Los Angeles zawdzięcza swoim erotycznym podbojom. W filmie poznajemy tajemnicę jego sukcesu jako organizatora najmodniejszych przyjęć w Hollywood, oraz kochanka wielu dobrze sytuowanych kobiet. Właśnie w ten sposób przystojnemu Nikkiemu udaje się znaleźć lokum w położonej w Hollywood Hills wytwornej willi, należącej do prawniczki Samanthy. Beztroskie życie, któremu oddaje się pod nieobecność bogatej opiekunki, zakłóci dopiero spotkanie z piękną kelnerką Heather. Zauroczony młodą dziewczyną podrywacz zabiera ją do najdroższych restauracji i na najelegantsze imprezy, prowadząc z nią wymyślną miłosną grę. Nikki nie podejrzewa jednak, że również trafił na wyjątkowo przebiegłego gracza...

Kropka.com

Premiera: 4 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Águas-Altas - mała wieś w Portugalii - zostaje pozwana przez wielką korporację z powodu strony internetowej. Wieś jest gospodarzem domeny o tej samej nazwie, co międzynarodowa marka wody mineralnej. Przed mieszkańcami wsi stoi trudna decyzja: poddać się czy zmagać z firmą, za którą stoi sztab prawników. Mieszkańcy podejmują walkę, choć nie wszyscy uważają, że to dobry pomysł. Tym bardziej, że w przypadku zrzeczenia się domeny, wieś ma szansę otrzymać 500 tys. euro rekompensaty. Sądowa batalia szybko zamienia się w medialny cyrk. W mieszkańcach wsi rodzi się duma i poczucie przynależności. Nawet ci, którzy nie wiedzą, czym jest Internet, czują się w obowiązku bronić strony internetowej. Miejscowy ksiądz twierdzi nawet, że gdyby Chrystus żył dzisiaj, też miałby swoją domenę. Z drugiej strony w świetle reflektorów i gigantycznych pieniędzy ludzie zawsze się zmieniają, choć nie zawsze - na lepsze.

Mikołajek

Premiera: 4 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Mikołajek wiedzie spokojne życie. Ma rodziców, którzy go kochają, bandę fajnych kolegów, z którymi dobrze się bawi – i wcale nie chce, aby to się zmieniło! Lecz pewnego dnia podsłuchuje rozmowę swoich rodziców, z której wnioskuje, że jego mama spodziewa się dziecka. Mikołajek wpada w panikę i wyobraża sobie najgorsze: wkrótce pojawi się mały braciszek, którzy zajmie tyle miejsca w życiu rodziców, że jego - Mikołajka, porzucą samego w lesie jak Tomcia Palucha...

Zombieland

Premiera: 4 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Columbus jest mięczakiem przerażonym perspektywą zostania pożartym przez zombie i tylko strach trzyma go przy życiu. Tallahassee to wymachujący kałasznikowem twardziel, którego celem jest pozbycie się ostatniego stwora z powierzchni ziemi. Kiedy ci dwaj połączą siły z Wichitą i Little Rock, które także opracowały unikalne sposoby na przeżycie spowodowanego przez zombie chaosu, będą musieli zdecydować, co jest gorsze: poleganie na sobie czy poddanie się zombie.

Papryka, Sex i Rock'N'Roll

Premiera: 11 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Rodzice Miklósa Fenyö wracają na komunistyczne Węgry w połowie lat sześćdziesiątych, kiedy wszyscy inni uciekają na Zachód. Dla zbuntowanego Mikiego powrót z Ameryki i życie pod kontrolą komunistycznej dyktatury oznacza dramat. Jego dawni, węgierscy przyjaciele zachwyceni są jego pstrokatymi ciuchami, amerykańskim akcentem i kolekcją płyt winylowych. Jego miłość z dzieciństwa traktuje go chłodno i z dystansem, a lokalny macho Röné za nic ma jego rock’n’rollowe upodobania. Kiedy miejscowe władze widzą, jaki wpływ na nastolatki, mają jego roztańczone kroki i zmysłowa muzyka, zaczynają stanowczo protestować i wymyślają sposób jak go poskromić. Ojciec Mikiego z wysokiego urzędnika państwowego staje się zwyczajnym obywatelem, a on sam po raz pierwszy w życiu musi przestrzegać czyichś reguł, które łamią jego własne zasady. Nie ma wyboru - bierze udział w lokalnym talent show, a reszta to już historia rock’n’rolla.

Ślepy Los

Premiera: 11 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Według buddyzmu tybetańskiego osoby niewidome są uosobieniem zła. W powszechnym mniemaniu ślepota jest karą za grzechy w poprzednim wcieleniu lub dowodem opętania przez złe duchy. Erik Weihenmeyer też jest niewidomy – zaczął tracić wzrok, gdy miał niewiele ponad 10 lat. Całkowicie oślepł jako 15-latek. Miał jednak to szczęście, że urodził się w Stanach Zjednoczonych, więc mógł liczyć na wsparcie otoczenia. Erik został pierwszym niewidomym, który zdobył Mount Everest. Sabryie Tenberken, niewidoma Niemka, również postanowiła dokonać niemożliwego: jako młoda dziewczyna wyjechała do Tybetu, założyła organizację Braille bez Granic i pierwszą szkołę dla niewidomych w Lhasie. Teraz wspólnie z Erikiem organizują profesjonalną wyprawę w Himalaje. Grupę tworzą wytrawni alpiniści i sześcioro dzieci ze szkoły prowadzonej przez Sabryie. Już pierwszy rzut oka na sprawę wystarczy, by uświadomić sobie, jak ryzykowny jest to pomysł.

Młoda Wiktoria

Premiera: 18 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Opowieść o młodzieńczych latach wyjątkowej królowej, której panowanie przeszło do historii jako epoka wiktoriańska. Już jako nastolatka Wiktoria potrafiła uniezależnić się od zaborczej matki oraz jej nieprzychylnego małżonka, a w miesiąc po 18 urodzinach została królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Wkrótce potem los postawił na jej drodze księcia Alberta i serce młodej monarchini zaczęło bić szybciej. Zdając sobie sprawę, że młodzieniec jako młodszy syn pomniejszego niemieckiego księcia nie śmiałby poprosić o rękę królowej Wielkiej Brytanii, Wiktoria postanowiła przejąć inicjatywę.

Opowieść Nr 52

Premiera: 18 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Bohaterem filmu jest Jason, nieśmiały architekt. Pewnego wieczoru w jego domu pojawia się Penelope, zaproszona na kolację przez jednego z przyjaciół bohatera. Bardzo szybko zawiązuje się między nimi więź. Nim się obejrzą - mieszkają już pod jednym dachem. Wszystko wydaje się idealne, lepsze niż dotychczas, ale z pewnością nie takie, jakie by się wydawało. Pewnego poranka Penelope znika. Jason nie może sobie przypomnieć, co się stało. Rzeczywistość wydaje się równie nierealna, co tajemnicze zniknięcie. Czy winą należy obarczyć wciąż powracające migreny? Czy ostatnie wydarzenia w ogóle miały miejsce? Penelope pojawia się w jego życiu niczym złudny sen. Jason jest przerażony, bo czy istnieje coś, czemu naprawdę można wierzyć?

Avatar

Premiera: 25 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Film opowiada historię Jake’a Sully’ego - sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym. Jake trafia na Pandorę: planetę zamieszkiwaną przez Na\'vi – człekopodobna rasę, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie w zgodzie z naturą zachowaną w nienaruszonym stanie. Niestety ludzie poszukujący na terenie Pandory cennych minerałów zagrażają egzystencji Na\'vi. Ludzie stworzyli hybrydy zwane Avatarami - opracowali technologię łączącą umysł człowieka z ciałem Avatara, dzięki czemu przebywanie na obcej planecie staje się możliwe. Dzięki Avatarowi Jake znowu staje na nogach. Jake poznaje Naytiri – piękną Na’vi, która ratuje mu życie i choć początkowo jest do Sully’ego negatywnie nastawiona, ich relacja ulega jednak zmianie... Dzięki Naytiri Jake coraz lepiej poznaje rasę Na’avi.

Templariusze. Miłość i Krew

Premiera: 25 grudnia 2009
Opis dystrybutora
Urodzony w 1150 roku młody szwedzki szlachcic Arn Magusson od najmłodszych lat kształci się w zakonie templariuszy, by stać się godnym miana rycerza. Wskutek niecnej intrygi zostaje oskarżony o grzech nieczystości i musi odbyć pokutę. Wyrusza wraz z innymi templariuszami do Ziemi Świętej, gdzie toczy się krwawa wojna pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Jego krucjata to wyprawa pełna przygód i niebezpieczeństw. Przyjdzie mu stoczyć pojedynek z legendarnym rycerzem Ivanhoe, uratować życie sułtana Saladyna i walczyć o ukochaną Cecilię więzioną w klasztorze.